Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA World (PC)
OkładkaFIFA World (PC)

FIFA World PC

Udostępniana na zasadzie free-to-play (za darmo z opcją mikropłatności) gra piłkarska, stanowiąca poboczną odsłonę cyklu FIFA.

Sportowe | zagraj za darmo | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA World Premiera PC

anulowana

Origin

anulowana

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Uwaga: 14 lipca 2015 roku wyłączono serwery gry i przestała być ona dalej rozwijana.

FIFA World to kolejna odsłona bardzo popularnej i znanej wśród fanów wirtualnego futbolu serii, za której sukcesem stoi kanadyjskie studio EA Sports. Tym razem jednak, w odróżnieniu od pełnoprawnych, corocznych edycji, gra bazuje na modelu biznesowym free-to-play.

Rozgrywka oparta jest na popularnym module FIFA Ultimate Team – specjalnym trybie zabawy, w którym, kolekcjonując karty i wymieniając się nimi z innymi graczami, staramy się zbudować jak najlepszy skład, zwracając uwagę na statystyki poszczególnych zawodników oraz ich zgranie. Wykorzystując własny, stworzony przez siebie zespół, bierzemy udział m.in. w Sezonach Online, gdzie staramy się awansować do coraz wyższej ligi pojedynkując się z innymi graczami, czy też mierzymy się z Drużyną Tygodnia złożoną z zawodników kontrolowanych przez komputerowe A.I., wybranych przez twórców na podstawie aktualnej formy prezentowanej przez ich rzeczywistych protoplastów w rozgrywkach ligowych.

Osobny tryb rozgrywki stanowi moduł Prawdziwe zespoły, gdzie obejmujemy kontrolę nad jednym z 600 licencjonowanych klubów z 31 klas rozgrywkowych z całego świata i pojedynkujemy się w Sezonach Online, stworzonych na wzór podobnego trybu znanego z FIFA Ultimate Team. Wśród zespołów nie zabrakło także przedstawicieli rodzimej Ekstraklasy.

Pod względem technicznym gra nie prezentuje takiej jakości wykonania jak coroczne edycje FIF-y – brakuje tutaj m.in. ulepszonego systemu kolizji, odnowionego silnika fizycznego, nowego systemu oddawania strzałów czy też rozbudowanych możliwości gry w defensywie. Ograniczenia dotknęły również warstwę wizualną, gdzie różnice pomiędzy FIFA World a pełnoprawnymi odsłonami cyklu widać w animacji zawodników czy też reakcjach publiki znajdującej się na trybunach stadionu. Dzięki temu jednak znacznie obniżono wymagania sprzętowe i gra uruchamia się nawet na kilkuletnim komputerze czy laptopie.

Produkcja korzysta z systemu mikropłatności wykorzystującego tzw. FIFA Points, które możemy wymienić na nowe zestawy kart czy też żetony uprawniające do rozegrania większej ilości spotkań w danym dniu. Do rozpoczęcia zabawy wymagane jest posiadanie konta w serwisie Origin i ściągnięcie klienta gry. Podczas rozgrywki konieczne staje się posiadanie stałego dostępu do Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 1532 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FIFA World: Odpowiednia dla każdego wieku.