Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 13:12

autor: Góral

FIFA World - gra wkrótce przeniesie się na nowy silnik

Firma Electronic Arts zdradziła, że oparta na modelu biznesowym free-to-play gra FIFA World wkrótce otrzyma dużą aktualizację, wraz z którą tytuł zostanie przeniesiony na zupełnie nowy silnik. Jednocześnie zdradzono, że produkcja cieszy się sporym zainteresowaniem, posiadając ponad 3,5 mln zarejestrowanych graczy.

FIFA World - gra wkrótce przeniesie się na nowy silnik - ilustracja #1

Firma Electronic Arts wyjawiła informacje dotyczące technologii gry FIFA World. Okazało się, że produkcja wkrótce przejdzie na „zupełnie nowy silnik”, dzięki czemu doczekamy się przede wszystkim ładniejszej oprawy graficznej oraz kilku nowych elementów rozgrywki. Możemy liczyć m.in. na ulepszoną sztuczną inteligencję, która będzie dostosowywać się na naszego stylu gry, pojawią się takie funkcje jak First Touch Control, Complete Dribbling, Player Impact Engine odpowiadające za sterowanie i kolizję graczy oraz nie zabraknie zmian w sterowaniu za pomocą myszy i klawiatury. Oprócz tego w najbliższych miesiącach pojawi się możliwość przesyłania materiałów wideo do serwisu YouTube, dodana zostanie liga turecka Super Lig, itd. To jednak nie wszystko - firma szykuje także kilka innych niespodzianek, upodabniających grę do konsolowych wydań serii FIFA.

„W FIFA World stworzyliśmy platformę online, która pozwala nam całkowicie zmienić grę, dodając nowe funkcje i tryby poprzez regularne aktualizacje, wszystko przy zaangażowaniu fanów w dynamiczne wydarzenia odwzorowujące prawdziwy świat piłki nożnej. Po prawie roku ścisłej współpracy z naszymi fanami jesteśmy bardzo podekscytowani naszą największą do tej pory aktualizacją - nowym silnikiem gry” – powiedział Mike McCabe, producent wykonawczy gry.

Jednocześnie zapewniono, że gracze będą mogli bez problemów przenieść swoje dane i przedmioty z obecnej wersji tytułu do nowej. Przy okazji zdradzono także kilka ciekawostek dotyczących trwających właśnie beta testów gry FIFA World. Według Davida Ruttera, producenta odpowiedzialnego za kolejne odsłony serii FIFA, w obecną wersję produkcji grają ludzie ze 180 krajów całego świata, którzy codziennie rozgrywają 500 tys. spotkań, co przełożyło się na ich łączna liczbę przekraczającą 45 mln.

Oprócz tego poinformowano, że do tej pory wypuszczono ponad 20 dużych aktualizacji, dodających m.in. obsługę gry przy użyciu klawiatury i myszy oraz oraz system osiągnięć, a ilość zarejestrowanych graczy przekroczyła 3,5 mln.

FIFA World to darmowa odsłona jednej z najpopularniejszych sportowych serii gier wideo. Tytuł w wersji beta dostępny jest wyłącznie na komputerach PC i opiera się na trybie FIFA Ultimate Team, w którym to kolekcjonujemy karty z piłkarzami, tworząc z nich własne zespoły, wykorzystywane podczas meczów. W produkcji zastosowano system mikropłatności, a do zabawy dołączycie rejestrując się na oficjalnej stronie tytułu.