Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 12:45

Shadow Realms zapowiedziane – sieciowa gra RPG akcji od BioWare

Podczas konferencji firmy Electronic Arts na targach gamescom 2014 studio BioWare zapowiedziało grę Shadow Realms. Będzie to sieciowe RPG akcji z rozgrywką w modelu 4v1, w którym istotną rolę odegra fabuła (popychana do przodu w epizodach). Tytuł powstaje wyłącznie z myślą o PC i wyjdzie w 2015 roku. Obecnie można zgłaszać chęć udziału w alfa testach, które wystartują we wrześniu.

Shadow Realms w skrócie:
  • Producent: BioWare Austin
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: sieciowa gra RPG akcji typu dungeon crawler
  • Realia: współczesny świat / kraina fantasy
  • Cechy szczególne: rozgrywki w modelu 4v1, jeden z graczy pełni niejako rolę Mistrza Podziemi, nacisk na fabułę (rozwijaną w epizodach współkreowanych przez graczy)
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Termin premiery: 2015 (alfa testy od IX 2014)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na ujawnienie tajemniczej gry studia BioWare nie musieliśmy czekać do godziny 16:00 – ogłoszenie nastąpiło podczas konferencji firmy Electronic Arts na targach gamescom. Tak jak można było się spodziewać, nowy projekt nosi tytuł Shadow Realms i jest wieloosobową grą RPG akcji typu dungeon crawler, której fabuła rozgrywa się pomiędzy współczesnym światem a magiczną krainą fantasy. Zabawa skupia się na zmaganiach czteroosobowych drużyn bohaterów z Shadowlordem, potężną demoniczną istotą (również kierowaną przez gracza). Omawiana pozycja jest dziełem studia BioWare Austin i powstaje wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Jej premiera ma nastąpić w przyszłym roku, jednak okazja do zagrania nadarzy się już we wrześniu, kiedy to rozpoczną się alfa testy – aby zgłosić chęć udziału, wejdźcie na oficjalną stronę internetową Shadow Realms.

Shadow Realms - kolejna (po Evolve) gra oferująca asymetryczny multiplayer, w którym czworo ludzi zmaga się z potężnym potworem.

Gra opowie o magicznej krainie zwanej Embra – klasycznym świecie fantasy, równoległym do naszej rzeczywistości. Pewnego dnia pada on ofiarą inwazji ze strony demonicznych bytów znanych jako Shadow Legions. Twierdze i miasta Embry padają jedno po drugim, a wtedy jej mieszkańcy zwracają się ku ostatniej desce ratunku: do nas. Ustanowione zostaje połączenie między oboma światami, a wśród wybranych Ziemian zaczynają budzić się magiczne moce – i to w samą porę, bo w tym samym czasie potworne legiony otwierają sobie drogę do naszego uniwersum. Bohaterowie będą wykonywali rozmaite misje (zarówno na Ziemi, jak i w Embrze), mające na celu odparcie zagrożenia.

Fabuła ma odegrać kluczową rolę w Shadow Realms. Opowieść będzie popychana do przodu poprzez regularne wypuszczanie kolejnych epizodów (na modłę seriali telewizyjnych), kształtowanych przy udziale społeczności graczy.

Akcja będzie toczyła się nie tylko na Ziemi, ale również w magicznej krainie Embra.

Twórcy z BioWare zarzekają się, że celem, jaki przyświecał im przy opracowywaniu omawianej gry, było przeniesienie na ekrany komputerów zasad „papierowych” gier RPG (z Dungeons & Dragons na czele). Gracz wcielający się w Shadowlorda będzie w pewien sposób przypominał Mistrza Podziemi – choć jego zadaniem stanie się powstrzymanie drużyny ludzkich bohaterów przed wypełnieniem ich misji, jego własne moce nie odegrają tutaj kluczowej roli. „Pan cieni” otrzyma możliwość nawiedzania herosów, rozstawiania pułapek, przyzywania i kontrolowania potworów etc. (obserwując przy tym wydarzenia z widoku TPP).

Rozgrywka po stronie ludzi będzie bliższa temu, co znamy z innych gier sieciowych. Każda z czterech postaci w drużynie będzie reprezentowała jedną z sześciu klas (Warrior, Assassin, Wizard, Cleric, Ranger, Warlock). Do dyspozycji otrzymają szereg umiejętności, mocy, ataków itp., a także zróżnicowany ekwipunek (zarówno rzeczy typowe dla fantasy, jak i współczesny sprzęt). Rzecz jasna, nie zabraknie bogatego systemu rozwoju postaci, zarówno dla ludzi, jak i Shadowlorda. Zabawa ma być dynamiczna i oferować unikatowe doznania w każdej rozgrywce.

Być może poznamy więcej informacji na temat Shadow Realms (istnieje też prawdopodobieństwo, że zobaczymy jeszcze jeden trailer lub nawet zapis rozgrywki) podczas wydarzenia w Hotelu Marriott, rozpoczynającego się o godzinie 16:00. Można oglądać je na żywo pod tym adresem.

Gracze staną po stronie ludzi, mając do wyboru sześć klas postaci...

...albo zostaną "tymi złymi", grając jako Shadowlord.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej