Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 12:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dragon Age: Inkwizycja na nowym gameplayu i zwiastunie

Firma Electronic Arts ujawniła na dzisiejszej konferencji kolejny fragment rozgrywki oraz zwiastun gry Dragon Age: Inkwizycja. Studio BioWare chwali się, że to największa i najbardziej ambitna produkcja w historii tego dewelopera.

Na początku dzisiejszej konferencji prasowej na targach gamescom firma Electronic Arts zaprezentowała fragment rozgrywki z gry Dragon Age: Inkwizycja. Powyżej możecie obejrzeć kilka pierwszych minut tego pokazu. W dalszej części internetowa relacja na żywo nie działała najlepiej i w tej chwil w sieci nie można znaleźć pełnego zapisu rozgrywki z Dragon Age: Inkwizycja. Nie zmienia to jednak faktu, że już na tym kilkuminutowym filmie można przyjrzeć się przede wszystkim eksploracji i systemowi walki. Potyczki rozegramy w czasie rzeczywistym z widokiem zza pleców postaci lub w trybie taktycznym z kamerą z perspektywy lotu ptaka. Przy okazji twórcy przedstawili całkiem klimatyczną lokację z padającym deszczem i szalejącą burzą.

Na konferencji doszło również do ujawnienia nowego zwiastuna, dostępnego w sieci m.in. w wersji z polskimi napisami. Zobaczycie na nim znane postacie (m.in. długo oczekiwany powrót Morrigan), wybranych przeciwników oraz heroiczną walkę bohaterów o przetrwanie. Wszystko to wzbogacone o nastrojową muzykę.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii RPG-ów od studia BioWare. Tytuł ukaże się w naszym kraju 20 listopada bieżącego roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360. Firma Electronic Arts Polska przygotuje polską kinową wersję językową na wszystkich platformach sprzętowych (dotychczas wydawało się, że konsole nowej generacji nie doczekają się lokalizacji).