Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 10:15

autor: Sarge

Dragon Age: Inquisition - Morrigan odegra ważną rolę w fabule, ale nie jako członek drużyny

Od jakiegoś czasu wiemy, że Morrigan (znana z Dragon Age: Początek) wystąpi w nadchodzącej grze Dragon Age: Inquisition. Teraz studio BioWare potwierdziło, że charyzmatyczna postać odegra ważną rolę w fabule, ale nie będzie członkiem drużyny.

Dyrektor kreatywny Mike Laidlaw ze studia BioWare powiedział serwisowi Game Informer, że Morrigan wystąpi w grze Dragon Age: Inquisition, ale nie jako członek drużyny. Jest to jedna z bardziej znanych postaci w uniwersum Dragon Age, obecna w pierwszej części serii.

Myślę, że to uczciwe, by ludzie już teraz wiedzieli, że Morrigan nie będzie członkiem drużyny. To rozczaruje wiele osób, ale dla nas ważne jest, by poinformować o tym z góry” – powiedział Mike Laidlaw serwisowi Game Informer. Swoje grosze dorzucił też projektant i scenarzysta David Gaider, który stwierdził, że Morrigan będzie odgrywała w Dragon Age: Inquisition „znaczącą rolę”. Nie zdradził jednak szczegółów.

Powrót Morrigan w Dragon Age: Inquisition to dla fanów bardzo dobra informacja - Dragon Age: Inquisition - Morrigan odegra ważną rolę w fabule, ale nie jako członek drużyny - wiadomość - 2013-08-14
Powrót Morrigan w Dragon Age: Inquisition to dla fanów bardzo dobra informacja

Zdaniem Laidlawa, główny rdzeń fabuły Dragon Age: Inquisition został określony przez twórców już w połowie tworzenia Dragon Age: Początek, a więc jeszcze na długo przed rozpoczęciem prac nad Dragon Age II. Fanom brakowało w Dragon Age II postaci Morrigan, gdyż w tej odsłonie była jedynie kilka razy wspominana, ale nie odegrała żadnej znaczącej roli. W trzeciej części ma się to zmienić, a deweloper już nie może się doczekać, by ujawnić nam szczegóły.

Z kolei David Gaider potwierdził serwisowi Game Informer, że w Dragon Age: Inquisition ujrzymy pewne konsekwencje naszych wyborów dotyczących Morrigan w Dragon Age: Początek. Zobaczymy np. pewne zmiany w zależności od tego, czy w Dragon Age: Początek wdaliśmy się w romans z Morrigan. Twórcy chcą też ją przedstawić graczom od bardziej „ludzkiej strony”.

Dragon Age: Inquisition to trzecia odsłona popularnej serii RPG-ów od studia BioWare. W związku z krytycznymi głosami dotyczącymi „dwójki”, twórcy postanowili upodobnić swoje najnowsze dzieło do pierwszej części cyklu, choć udane rozwiązania z sequela również zostaną wykorzystane. Dragon Age: Inquisition ukaże się w 2014 roku na PC, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz konsolach przyszłej generacji.