Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Online (PC)
OkładkaFIFA Online (PC)

FIFA Online PC

Symulator piłki nożnej, w którym obejmujemy kontrolę nad wybranym zespołem profesjonalnych zawodników i staramy się doprowadzić ich na szczyt sportowej kariery, zostawiając w pokonanym polu nie sztuczną inteligencję, lecz żywych przeciwników.

Sportowe | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FIFA Online Premiera PC

premiera światowa

25maja2006

Gra przestała działać

5listopada2013

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do FIFA Online

FIFA World

Super Button Soccer

FIFA Online to symulator piłki nożnej przeznaczony wyłącznie do rozgrywki w sieci. Jest to tytuł darmowy, chociaż zawiera wbudowany system mikrotransakcji, pozwalający na dokupywanie różnych bonusów i ulepszeń. Gra powstała w ramach współpracy koncernu Electronic Arts z koreańską firmą Neowiz Games i początkowo była dostępna wyłącznie w Azji. Dopiero po kilku latach wprowadzono ją na rynki zachodnie, dokonując przy okazji szeregu ulepszeń, w tym implementując nowy silnik, znany z pecetowej wersji FIFA 10.

Choć tytuł nastawiony jest na rozgrywkę w sieci, prócz trybu Multi Play Mode oferuje też przeznaczoną dla pojedynczego gracza opcję Single Play Mode. W każdym z wariantów użytkownik ma do dyspozycji szeroki zakres możliwości w kwestii doboru pierwszego składu drużyny i modyfikowania ustawień taktycznych. FIFA Online pozwala na wprowadzanie własnej strategii meczowej, zmianę formacji zespołu, negocjowanie wysokości kwot transferowych, sprzedawanie piłkarzy i podpisywanie kontraktów z najbardziej wartościowymi zawodnikami.

Najistotniejszym aspektem produktu są mecze, w których gracz samodzielnie steruje swoimi podopiecznymi. Musi przy tym wziąć pod uwagę, że na wynik batalii z oponentami wpływają nie tylko umiejętności kopaczy i zręczność sterującej nimi osoby, lecz również tak drobne elementy, jak warunki pogodowe panujące na stadionie. Dzięki potyczkom z przeciwnikami zawodnicy zyskują doświadczenie i rozwijają własne zdolności, ale zbyt duża agresja w ich poczynaniach może poskutkować kontuzją. Dotyczy to w szczególności największych gwiazd, które zgodnie z tradycją autorzy odzwierciedlili ze zwiększoną dbałością o detale, korzystając przy tym z licencji FIFA, dostarczającej pełną, autentyczną bazę danych o profesjonalnych piłkarzach. Nagrodą za zwycięstwa w internetowych ligach i turniejach organizowanych przez twórców FIFA Online jest umieszczenie pseudonimów najlepszych graczy w rankingu aktualizowanym na bieżąco na oficjalnej stronie gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 301 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.9 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe FIFA Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

FIFA Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP