Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 09:01

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

FIFA World - EA Sports zapowiedziało nową grę free-to-play

Firma EA Sports zapowiedziała grę FIFA World - darmowy tytuł przeznaczony dla mieszkańców Brazylii i Rosji. Gra zostanie oparta na trybie Ultimate Team i zadebiutuje na rynku w listopadzie.

Firma Electronic Arts zapowiedziała nową grę z serii FIFA. Tytuł, korzystający z modelu biznesowego free-to-play, przeznaczony ma być na rynek rosyjski i brazylijski. Produkcja zostanie oparta o popularny tryb FIFA Ultimate Team.

FIFA World to gra free-to-play dedykowana mieszkańcom Rosji i Brazylii. - FIFA World - EA Sports zapowiedziało nową grę free-to-play - wiadomość - 2013-08-09
FIFA World to gra free-to-play dedykowana mieszkańcom Rosji i Brazylii.

FIFA World powstaje w studiu EA Canada, które odpowiedzialne jest za normalne odsłony serii. Gra posiadać ma kilka funkcji z „dużych” edycji, w tym tryb sezonu, jednak całość będzie zbudowana wokół Ultimate Team (zabawa polegająca na kolekcjonowaniu kart, dzięki którym buduje się swoje drużyny).

Produkcja ma zawierać 30 licencjonowanych lig z całego świata i ponad 600 klubów. Twórcy celują w jak najszerszy rynek, ponieważ grę będzie się dało uruchomić (i grać w komfortowych warunkach) nawet na średniej klasy laptopie.

Na oficjalnej stronie tytułu uruchomiono już zapisy do zamkniętych beta testów. Niestety przeznaczone są one, jak zresztą cała gra, dla mieszkańców Rosji i Brazylii. Premiera pełnej wersji zaplanowana jest na listopad bieżącego roku.

Przy okazji warto wspomnieć, że nie będzie to pierwszy występ serii FIFA w ramach modelu biznesowego free-to-play. W Korei Południowej wielkie triumfy święci FIFA Online 3, która wkrótce ma zostać udostępniona również mieszkańcom południowowschodniej Azji.