Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 08:53

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Evil Genius powróci w formie online

Studio Rebellion potwierdziło pojawienie się kontynuacji gry strategicznej - Evil Genius. Rozgrywka zostanie przeniesiona do sieci, przy wykorzystaniu elementów społecznościowych. Evil Genius Online pod koniec tego roku wzbogaci ofertę serwisów Facebook i Zynga.

Evil Genius powróci w formie online - ilustracja #1

Dzięki studiu Rebellion znów przyjdzie nam zaznać rozkoszy władania imperium zła. Producenci ogłosili na swoim kanale Twitter, że premiera kontynuacji Evil Genius odbędzie się jeszcze w tym roku. Gra otrzyma podtytuł Online, co wskazuje na skoncentrowanie rozgrywki na rywalizacji z innymi „żywymi” graczami.

Zawód wywołała jednak informacja na temat formy, w jakiej tytuł do nas trafi. Evil Genius Online należeć będzie do gatunku społecznościowych gier przeglądarkowych – w grę zagramy za pośrednictwem serwisów Facebook i Zynga.

Co ciekawe, to nie pierwsze podejście Rebellion do tematu gier w formie WWW. Swój debiut w tej sferze studio zaliczyło już w 2010 roku grą Evil Genius: WMD. Tytuł ten także udostępniono poprzez platformę Facebook. Pod komendę gracza trafiała tajna baza ukryta na małej wulkanicznej wyspie, z której to należało podbić cały Świat i zyskać tytuł Geniusza Zła.

Nowa gra już wzbudziła spore niezadowolenie w szeregach fanów pierwowzoru. Prezes Rebellion, Jason Kingsley, uspokaja jednak, że zamiarem studia jest stworzenie „gry społecznościowej, która nie tylko wzbudzi pozytywne wrażenie, ale też zachwyci od strony technicznej”. Na chwilę obecną brak jednak jakichkolwiek materiałów, które potwierdziłyby te zapewnienia.

Podbój świata wymaga stworzenia odpowiedniego zaplecza, najlepiej na nieznanej wyspie pośrodku oceanu. Screen pochodzi z oryginalnej gry Evil Genius z 2004 roku. - Evil Genius powróci w formie online - wiadomość - 2013-08-09
Podbój świata wymaga stworzenia odpowiedniego zaplecza, najlepiej na nieznanej wyspie pośrodku oceanu. Screen pochodzi z oryginalnej gry Evil Genius z 2004 roku.

Evil Genius Online trafi do serwisów Facebook i Zynga pod koniec obecnego roku. Już teraz możecie się jednak ubiegać o udział w fazie beta gry. Wystarczy wypełnić ankietę i liczyć na łut szczęścia – liczbę miejsc ograniczono do 500.

Wydany w 2004 roku Evil Genius odniósł spory sukces na rynku za sprawą oryginalnego podejścia do swojego gatunku, jak i nieszablonowej fabuły. Wcielaliśmy się w tytułowego Geniusza Zła, by przy pomocy zarządzanej przez nas organizacji przestępczej stworzyć narzędzie ostatecznej zagłady i zniszczyć świat. Wzorem klasycznych filmów szpiegowskich z lat 60 i 70-tych, nasze centrum dowodzenia znajdowało się na nieznanej nikomu wulkanicznej wyspie.