Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWANDiOS
Okładka Evil Genius Online (WWW)

Evil Genius Online

Evil Genius Online: The World Domination Simulation

Przeglądarkowa strategia ekonomiczna free-to-play, należąca do serii zapoczątkowanej w 2004 roku na PC. Gracze wcielają się w rolę klasycznego arcyłotra, który pragnie stać się najbardziej niesławnym geniuszem zła.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | szpiegowskie

Okładka Evil Genius Online (WWW)

producent: Rebellion

wydawca: Rebellion

Strona oficjalna

data premiery gry:

18lut2015

iOS

5maj2015

AND WWW
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Genius Online to sieciowa strategia ekonomiczna stanowiąca przeglądarkową odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2004 roku na pecetach. Grę opracowało studio Rebellion i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gracze wcielają się w rolę arcyłotra pokroju tych ze starych filmów szpiegowskich, jak produkcje z udziałem Jamesa Bonda. Zabawę zaczynamy jako początkujący kryminalista ze skromnymi środkami i wybujałymi ambicjami stania się najbardziej niesławnym geniuszem zła na świecie. Cała gra utrzymana jest w mocno humorystycznej konwencji, z którą współgra lekko kreskówkowa stylistyka grafiki.

Podstawowym elementem zabawy jest rozbudowa podziemnej bazy. Poza konstruowaniem nowych pomieszczeń zajmujemy się rekrutowaniem i szkoleniem sługusów, którym następnie przydzielamy misje, pomagające nam przejąć kontrolę nad światem. Mogą oni m.in. włamywać się na serwery banków, wywoływać niepokoje społeczne oraz wykonywać wiele innych nikczemnych czynów. Podwładni, tak jak my, nie grzeszą moralnością, więc posłuszeństwo musimy wymuszać strachem i przemocą. Ostatecznym środkiem dyscyplinującym jest pokazowa egzekucja jednego z nieposłusznych sługusów.

Podczas zabawy gracz musi także prowadzić badania nad nowymi niebezpiecznymi technologiami, a następnie wykorzystywać skonstruowane w ten sposób wynalazki do realizacji misji oraz dalszej rozbudowy bazy. Z tym wszystkim zintegrowany został aspekt społecznościowy, pozwalający na szpiegowanie innych użytkowników i sabotowanie ich przedsięwzięć. Skuteczne uprzykrzanie życia konkurencji jest oczywiście sowicie nagradzane.

Evil Genius Online oferuje atrakcyjną w pełni trójwymiarową grafikę. Zarówno projekty postaci, jak i lokacje wykonano w kolorowym i lekko karykaturalnym stylu, który dobrze pasuje do humorystycznego klimatu gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Evil Genius Online

Wymagania wiekowe Evil Genius Online

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Evil Genius Online: The World Domination Simulation

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Evil Genius Online - czarne charaktery przejmują władzę nad Androidem
Evil Genius Online - czarne charaktery przejmują władzę nad Androidem

wiadomość12 maja 2015

Po kilku miesiącach oczekiwania na urządzeniach mobilnych z systemem Android zadebiutowała strategia ekonomiczna Evil Genius Online. Produkcja, w której wcielamy się w arcyłotra niczym z filmów o Jamesie Bondzie, została udostępniona w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Evil Genius Online zadebiutowało na iOS
Evil Genius Online zadebiutowało na iOS

wiadomość20 lutego 2015

Ukazała się mobilna wersja Evil Genius Online, czyli strategi obsadzającej graczy w rolach arcyłotrów w stylu tych znanych ze starych filmów szpiegowskich.

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Forge, Valthirian Arc 2, Sweatshop i Evil Genius Online)
Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. Forge, Valthirian Arc 2, Sweatshop i Evil Genius Online)

wiadomość8 stycznia 2014

W najnowszym odcinku Darmówek polecamy fanowską kontynuację Loom, strategię o zarządzaniu szkołą dla bohaterów RPG, przeglądarkową odsłonę popularnej pecetowej marki oraz jednoprzyciskową platformówkę.

Evil Genius Online weszło w fazę otwartej bety
Evil Genius Online weszło w fazę otwartej bety

wiadomość19 grudnia 2013

Ruszyła otwarta beta Evil Genius Online, czyli przeglądarkowej strategii, pozwalającej na wcielenie się w arcyłotra ze starych filmów szpiegowskich.

Evil Genius doczeka się sequela z prawdziwego zdarzenia
Evil Genius doczeka się sequela z prawdziwego zdarzenia

wiadomość23 sierpnia 2013

Studio Rebellion ogłosiło, że Evil Genius Online to nie jedyna produkcja z serii oryginalnych strategii o budowaniu przestępczego imperium, którą deweloper ma planach. Wkrótce możemy się bowiem spodziewać pierwszych informacji na temat pełnoprawnej kontynuacji Evil Genius, przeznaczonej na pecety.

WWW
iOS
AND