Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2015, 20:28

autor: Góral

AMD zaktualizowało sterowniki pod grę DiRT 4

Firma AMD w opisie sterowników Catalyst 15.4 zamieściła informacje o dodaniu profilu crossfire dla gry DiRT 4. Możliwe, że jest to zwykły błąd, ale plotki na temat tej produkcji krążą od dłuższego czasu, więc niewykluczone, że wkrótce doczekamy się oficjalnej zapowiedzi.

Ostatnia pełnoprawna odsłona serii DiRT ukazała się w 2011 roku. Firma Codemasters nigdy jednak nie kryła się z faktem, że „czwórka” prędzej czy później powstanie. Już w grudniu 2011 roku pojawiły się pierwsze informacje dotyczące tej produkcji. W późniejszym czasie sprawa nieco przycichła, światło dzienne ujrzał zręcznościowy DiRT Showdown i dopiero w 2014 roku temat powrócił. Najpierw Paul Coleman ze studia Codemasters ujawnił, że w grze nacisk położony zostanie na rajdy samochodowe, a później na Twitterze serii miał miejsce mały incydent. Oficjalnej zapowiedzi DiRT-a 4 jednak jak nie było tak nie ma, ale być może wkrótce się jej doczekamy. Tak przynajmniej sugerują najnowsze doniesienia.

Redaktor serwisu DSOGaming zauważył bowiem, że w opisie sterowników AMD Catalyst 15.4 zamieszczono informacje o dodaniu profilu crossfire dla gry DiRT 4, a dodatkowo opisano możliwe problemy z działaniem produkcji. Treść komunikatu na oficjalnej stronie AMD została zmodyfikowana, ale wydaje się, że coś jest na rzeczy. Niestety oficjalnego stanowiska Codemasters w tej sprawie na razie nie ma.

AMD zaktualizowało sterowniki pod grę DiRT 4 - ilustracja #1

AMD zaktualizowało sterowniki pod grę DiRT 4 - ilustracja #2Seria DiRT została zapoczątkowana w 2007 roku grą o tytule Colin McRae: Dirt. Projekt, mimo iż niepozbawiony wad, okazał się sukcesem, więc dwa lata później firma Codemasters wypuściła jego kontynuację, a w 2011 roku doczekaliśmy się części trzeciej. Z kolei rok później zadebiutował spin-off DiRT Showdown, który jest ostatnią jak do tej pory grą sygnowaną tą marką.