Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 12:23

autor: Hed

Codemasters powróci do poważnych wyścigów w DiRT 4

W DiRT 4 zobaczymy ponownie poważne podejście do tematu wyścigów rajdowych. Przedstawiciel firmy Codemasters zapewnił o tym w jednym z wywiadów. Wczoraj zapowiedziano zręcznościową poboczną odsłonę serii DiRT Showdown, co mogło budzić pewne obawy fanów poprzednich odsłon marki.

Firma Codemasters obiecała, że w DiRT 4 możemy spodziewać się pełnoprawnych wyścigów na poważnie, a zapowiedziany wczoraj zręcznościowy DiRT Showdown jest tylko poboczną odsłoną serii. To dobra informacja dla fanów marki, którzy mogli mieć obawy odnośnie polityki tego producenta i wydawcy, coraz śmielej eksplorującego rozrywkowe formy w swoich grach.

DiRT Showdown będzie oferował nowe, skonkretyzowane doświadczenie”, powiedział Iain Smith w rozmowie z serwisem CVG, „a DiRT 4, lub jakkolwiek go nazwiemy, skupi się w podobny sposób na bardziej tradycyjnych elementach serii”. Twórcy postanowili „rozbić” DiRT na takie dwa podejścia - rozrywkowe i poważne – po przeanalizowaniu wrażeń graczy z trzeciej odsłony serii.

Zdaniem Smitha to, że firma mówi tak wcześnie o DiRT 4 pokazuje jej chęć spełnienia oczekiwań fanów. Podobno jeden z czołowych producentów gry został oficjalnym pilotem rajdowym po ukończeniu prac nad DiRT 3, więc studio na pewno będzie chciało wprowadzić bardziej autentyczne podejście do tematu w przyszłych tytułach.

Smith przekonuje, że sama seria jest też na tyle duża, że wykracza poza jedną produkcję, więc Showdown powinien zainteresować graczy. W tej grze autorzy chcą sprawdzić jak bardzo można rozwinąć stworzony przez nich system destrukcji, a przy okazji zaserwować odbiorcom typ rozgrywki, który od jakiegoś czasu nie był oferowany w tak czystej i bezpośredniej postaci.

Jedna z pierwszych konkretnych wzmianek o DiRT 4 brzmi bardzo pozytywnie. Codemasters najwyraźniej nie zamierza porzucać specyfiki serii i powróci do jej rajdowych korzeni. Oczywiście do zapowiedzi produkcji zostało jeszcze sporo czasu. Na razie firma koncentruje się na DiRT Showdown, który zostanie wydany w maju 2012 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. Oficjalna strona DiRT Showdown