Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PCPS3
Okładka DiRT (PC)
OkładkaDiRT (PC)

Colin McRae: DiRT

DiRT

Kontynuacja popularnej serii gier wyścigowych, firmowanych nazwiskiem słynnego kierowcy rajdowego Colina McRae.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colin McRae: DiRT Premiera

15cze2007

PC X360

11wrz2007

PS3

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

DIRT: Colin McRae Off-Road jest de facto kolejną odsłoną bestsellerowej rajdowej serii, zapoczątkowanej w 1998 roku i firmowanej przez słynnego szkockiego kierowcę. Tym razem jednak developerzy z Codemasters Software zdecydowali się na rezygnację z tradycyjnego nazewnictwa (tj. Colin McRae Rally), aby podkreślić nową jakość rozgrywki, traktującej teraz wyłącznie o jeżdżeniu po bezdrożach w błocie, kurzu etc.

Jak zwykle mamy okazję uczestniczyć w klasycznym pokonywaniu odcinków specjalnych, aczkolwiek oprócz tego możemy wziąć udział w szeregu innych konkurencji. Przykładowo nie ma problemu z przystąpieniem do zawodów rallycrossowych lub wyścigów górskich (m.in. popularna trasa Pikes Peak International Hill Climb w stanie Kolorado o długości 20 km i 156 zakrętach). Ponadto zaimplementowano pustynną rywalizację, przypominającą nieco Rajd Dakar.

W zależności od wybranego trybu zabawy mamy do dyspozycji różne pojazdy - samochody klasyczne oraz nowoczesne, z napędem na dwa (przednia albo tylna oś) lub cztery koła. Standardowo postarano się o odpowiednie licencje, a zatem wśród dostępnych wozów oglądamy np. realistycznie odwzorowany model Mitsubishi Lancer Evolution IX. Wszystkie czterokołowce ulegają rzecz jasna uszkodzeniom, a także pokrywają się brudem wraz z upływem czasu.

Twórcy zadbali ponadto o wysoce interaktywne środowisko, więc przykładowo wbijając się w przydrożną stertę kamieni roznosimy jej elementy na cztery wiatry. Naturalnie oprócz rozgrywki single player wprowadzono opcję multiplayer, w ramach której szczególnie efektownie prezentują się zmagania wieloosobowe za pośrednictwem połączenia internetowego.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD9

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 3995 głosów czytelników.

Colin McRae: DiRT cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Colin McRae: DiRT

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Colin McRae: DiRT Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 12.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
PC
PS3
X360