Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOX
Okładka RalliSport Challenge (PC)

RalliSport Challenge

RalliSport Challenge to wyprodukowana przez studio Digital Illusion (EA DICE) gra rajdowa. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą 29 licencjonowanych modeli wyczynowych samochodów, na czele z Fordem Focusem, Mitsubishi Evo i Subaru Imprezą.

Wyścigi | samochodowe

Okładka RalliSport Challenge (PC)

data premiery gry:

14mar2002

XBOX

7lis2002

PC

RalliSport Challenge to najnowsze wyścigi samochodowe zespołu Digital Illusions, znanego dotychczas z serii STCC i Rally Masters. Gra powstała z myślą o konsoli Xbox, jednak Microsoft zdecydował o stworzeniu również wersji PC-towej. W grze znajdziemy 29 licencjonowanych samochodów (plus kilka bonusowych) znanych z tras rajdowych całego świata, m.in. Ford, Saab, Audi, Volkswagen, Renault, Mitsubishi, Subaru, Citroën czy Toyota. Samych tras jest aż 48 i zostały one umieszczone w różnych lokacjach na całym świecie. Można uczestniczyć w kilku typach rajdów: jazdy na szczyt wzgórza (hill climbing), wyścigów na lodzie (ice racing), mistrzostw (championship-style races) i klasycznych rajdów terenowych (rally cross).

W RalliSport Challenge zastosowano nowe rozwiązania graficznie (m.in. ultra realistyczny system cząsteczek), dzięki czemu oprawa wizualna stoi na najwyższym poziomie. Bardzo realistycznie odtworzono fizykę jazdy, dzięki czemu od razu odczuwalne są zmiany podłoża, po którym się poruszamy, boczne jak i wzdłóżne nachylenia pojazdu, oraz uszkodzenia spowodowane kraksą czy wywrotką. Gra umożliwia rozgrywkę trybach instant action, time attack, single race i career mode. W trybie multiplayer rozgrywkę mogą prowadzić maksymalnie cztery osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do RalliSport Challenge

Klasyfikacja PEGI RalliSport Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe RalliSport Challenge

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 933MHz, 256MB RAM, 64MB akcelerator 3D, 1.5 GB HDD

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: kierownica

RalliSport Challenge - recenzja gry
RalliSport Challenge - recenzja gry

Recenzja 31 stycznia 2003, 12:55

Już po kilku minutach gry z łatwością można się przekonać, że Rallisport Challenge nie należy do ortodoksyjnych symulatorów jazdy porównywalnych z Rally Trophy. Główny nacisk położono na prędkość, dynamikę i frajdę z jazdy. To daje się odczuć na każdym kroku. Adrenalina działa. Szczególnie, gdy mkniemy z górskiego stoku, wskazówka na liczniku wskazuje 90 mph, a wokół nic tylko strome stoki i przepaści, albo olbrzymie skały.

PC
XBOX