Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Rally Championship Xtreme (PC)

Rally Championship Xtreme PC

Rally Championship Xtreme to szósta odsłona popularnego cyklu gier rajdowych, za której stworzenie odpowiada zespół deweloperski studia Warthdog przy współpracy z ekipą Magnetic Fields. Gracz może wcielić się w rolę kierowcy i sprawdzić swoje umiejętności jazdy 28.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

PC Windows
Okładka Rally Championship Xtreme (PC)

producent: Warthog

wydawca: Actualize

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada2001

14listopada2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Szósta część znakomitej serii rajdowej Rally Championship zatytułowana Rally Championship Xtreme. Kolejna adaptacja powstała przy współpracy zespołów Warthog oraz Magnetic Fields. Pierwszy znany jest ze stworzenia chociażby doskonałego symulatora kosmicznego Starlancer. W grze dostępnych jest ponad 28 odcinków specjalnych z Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii, Rajdu Safarii, Rajdu Arktycznego i rajdów w USA. Do dyspozycji otrzymujemy 28 samochodów rajdowych, wśród których znajdziemy takie maszyny jak: Subaru Impreza 2001, Mini Cooper, Lancia Stratus oraz Audi Quattro.

W odróżnieniu od poprzednich części oraz innych gier wyścigowych, jak chociażby Colin McRae Rally, zrezygnowano zupełnie z „tunelowego” systemu jazdy, dzięki czemu gracz może skracać sobie drogę, np. ścinając większe zakręty jadąc przez łąkę, czy pole. Poza tym Rally Championship Xtreme wyróżnia się na tle konkurencji realistycznym systemem uszkodzeń samochodu, dobrym modelem fizycznym jazdy oraz możliwością zmiany parametrów samochodu. Poza trybem dla jednego gracza, możemy ścigać się poprzez sieć lokalną lub Internet.

  • W pełni trójwymiarowa grafika, gdzie wszystkie elementy wykonane są całkowicie w 3D.
  • Oprócz tras znanych z British Rally Championship trzy nowe rajdy: Arktyczny, Safari i USA.
  • Nowością w grze jest edytor komentarzy pilota, dzięki któremu można samemu ustawić czy dany zakręt to „lewy 3” czy „lewy 2”.
  • Polska wersja językowa z udziałem Macieja Wisławskiego.
  • Pięć trybów gry, w tym tryb kariery.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 670 głosów czytelników.

Gry podobne do Rally Championship Xtreme

Wymagania wiekowe Rally Championship Xtreme

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rally Championship Xtreme

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350MHz
  • 120MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Rally Championship Xtreme - recenzja gry
Rally Championship Xtreme - recenzja gry

Recenzja 30 stycznia 2002, 09:54

Najbardziej rzucającą się w oczy cechą RCX jest grafika. Co tu dużo mówić – jest bardzo ładna. Samochody, którymi hasamy sobie po trasach są znakomicie wymodelowane i dopracowane, choć czasem odnosiłem wrażenie (a może to było tylko złudzenie), iż miały nieco zachwiane proporcje. Tekstury opisane na pojazdach są bardzo dobrej jakości i wiernie odwzorowują te rzeczywiste. Podobny zestaw pochwał z powodzeniem mogę wykorzystać w przypadku otaczającego nas świata. Las to las, łąka to łąka, tereny pustynne to... i tak dalej. Jadąc zaśnieżonymi drogami Szwecji wręcz odczuwamy panujący tam chłód i wszędobylski śnieg. Co najważniejsze śnieg ten ochoczo obkleja nasz samochód zmieniając go w pędzącego „bałwana” – jak w rzeczywistości. Nie inaczej jest np. na trasach gdzie przeważa błoto, tylko wtedy nasz samochód nie zostaje oblepiony śniegiem a błotem. Jako, że przywiązuje największą uwagę do szczegółów, zauważyłem, że np. ów śnieg, co to oblepia nasz samochód pojawia się na nim bardzo „płynnie”. Znaczy to, iż nie będzie miała miejsca sytuacja, gdy w pewnym momencie na samochodzie zostaje podmieniona tekstura z tej „czystej” na „zaśnieżoną”. Wszelkie dodatki (śnieg, błoto, piasek) pojawiają się stopniowo i dzięki temu wszystko wygląda bardziej naturalnie.