Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2011, 09:59

Codemasters zapowiedziało DiRT Showdown – zręcznościowe wyścigi z Destruction Derby

DiRT Showdown to zapowiedziana poboczna odsłona popularnej serii rajdowej, która pokaże jej zupełnie nowe oblicze. Tym razem twórcy gry ze studia Codemasters stawiają na zręcznościową i widowiskową rozgrywkę. W produkcji pojawią się takie formy zabawy jak Destruction Derby oraz Gymkhana, a całość będzie niezwykle spektakularna.

Firma Codemasters pracuje nad nową grą wyścigową - DiRT Showdown – która ma pokazać zręcznościowe i zwariowane oblicze tej popularnej serii rajdowej. Zamiast piachu możemy spodziewać się wielu wybitnie rozrywkowych trybów rozgrywki i sporej porcji destrukcji. W grze pojawią się między innymi zawody Destruction Derby oraz Gymkhana.

Na wstępie uspokajamy, że zdaniem producenta DiRT Showdown będzie tylko poboczną odsłoną serii, więc w przyszłości najprawdopodobniej wrócimy do jej bardziej symulacyjnych korzeni. W tej produkcji chodzi o zabawę na szalonych zasadach. Showdown ma zawierać trzy główne tryby utrzymane w stylistyce show o sportach ekstremalnych i rozgrywające się na arenach.

Pierwszym trybem zabawy będą wyzwania Hoonigana, podzielone na trzy typy: Smash Hunters (rozwalanie obiektów), Trick Rush (wykonywanie ewolucji) oraz Head 2 Head (walka o najwyższy wynik). W drugiej kategorii atrakcji, Demolition, znajdziemy takie adrenalinogenne aktywności jak Rampage (niszczenie innych aut), Hard Target (ucieczka przed pościgiem) oraz King of the Ring (okrągła arena Destruction Derby). Pojawią się także standardowe wyścigi: Lap Attack, Eliminator i Domination.

Specjalnym trybem będzie tak zwany Joyride, składający się z misji powiązanych z systemem społecznościowym na wzór Autologa (platforma wykorzystywana w nowych grach z serii Need for Speed). Showdown pozwoli wyzwać znajomych i śledzić ich rekordy. W grze nie zabraknie też zabawy wieloosobowej – na podzielonym ekranie (w dwójkę) lub przez Internet (w osiem osób).

Trasy w nowej grze mają nawiązywać do lokacji znanych z poprzednich odsłon serii i zachęcać graczy do siania destrukcji – pojawią się więc wąskie przesmyki, rampy i inne elementy. Projektanci poziomów i graficy zaserwują nam też parę nowych miejsc. Twórcy ujawnili, że będziemy ścigać się między innymi w Kolorado, Londynie, San Francisco, Jokohamie czy Michigan.

DiRT Showdown to nieco inne podejście do tematu samochodów. Dostępne wozy zostaną podzielone na trzy kategorie, dedykowane wspomnianym trybom rozgrywki. W grze znajdziemy mieszankę licencjonowanych i fikcyjnych wozów rajdowych, ciężarówek i buggy. Sam model jazdy został również podrasowany, aby lepiej pasował do charakteru produkcji. Dzięki uproszczonemu sterowaniu łatwiej wykonamy szalone ewolucje pędząc po skomplikowanych trasach.

Pomysł Codemasters na nową odsłonę serii DiRT jest niezły i osoby, które miały okazję zagrać w grę zapewniają, że rozgrywka jest przyjemna. Trudno jednak powiedzieć, czy producent osiągnie sukces z tym tytułem. Przykłady paru ostatnich zręcznościowych wyścigów, jak np. Blur lub Split/Second, pokazały, że dość trudno jest je sprzedać. DiRT Showdown powalczy o zainteresowanie graczy w maju 2012 roku na pecetach, Xboksie 360 i PlayStation 3.

  1. DiRT 3 - recenzja gry