Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSPPS3NDSWiiX360
Okładka Colin McRae: DiRT 2 (PC)
OkładkaColin McRae: DiRT 2 (PC)

Colin McRae: DiRT 2

Druga część ciepło przyjętej gry wyścigowej Colin Mc Rae: DiRT, wytyczającej całkiem nowy kierunek w serii studia Codemasters, firmowanej nazwiskiem tragicznie zmarłego szkockiego kierowcy rajdowego.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Colin McRae: DiRT 2 Premiera

8wrz2009

X360 PS3 PSP NDS Wii

1gru2009

PC

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Codemasters Strona oficjalna

Gry podobne do Colin McRae: DiRT 2

DiRT 3

Richard Burns Rally

Colin McRae Rally 3

Colin McRae: DiRT 2, będące kontynuacją bardzo udanej produkcji wyścigowej autorstwa brytyjskiej firmy Codemasters, umożliwia nam wzięcie udziału w szeregu dynamicznych zawodów off-roadowych. W porównaniu do pierwszego DiRT-a autorzy zdecydowali się położyć jeszcze większy nacisk na kwestię wyścigów po bezdrożach, dzięki czemu gra wyróżnia się bardzo młodzieżowym, ekstremalnym klimatem, przy jednoczesnym zachowaniu klasy poprzedniczek.

W nowym DiRT zastosowana została rozbudowana opcja rozgrywki dla pojedynczego gracza, w sposób wyjątkowy ukazująca nam prawdziwego ducha wyścigów off-roadowych. Została ona przygotowana na wzór tej z GRID-a, poprzedniej produkcji wyścigowej autorstwa Codemasters. Gracz podróżuje po całym świecie, uczestniczy w wyścigach i wygrywając je buduje swoją reputację. Osiągnięcie wysokiego poziomu umożliwia nam nawiązywanie koleżeńskich relacji z tuzami tego sportu – m.in. Travisem Pastraną oraz Kenem Blockiem. Nowopoznani koledzy zapraszają nas na specjalne imprezy i turnieje, w których możemy wygrać niezwykle atrakcyjne nagrody.

W DiRT 2 wykorzystany został świetny system powtórek, tak często chwalony w przypadku GRID-a. Usprawnieniom poddana została m.in. funkcja Flashback, dzięki której możemy cofnąć się w czasie i puścić w niepamięć poważniejsze błędy, uniemożliwiające odnoszenie zwycięstw w wyścigach. W grze zastosowanie znalazł ponadto zupełnie nowy tryb rozgrywki sieciowej, zdecydowanie lepszy od tego, który został użyty w przypadku pierwszego DiRT. Gracz może wziąć udział we wszystkich klasach wyścigów oraz budować swoją pozycje poprzez zdobywanie nagród i pięcie się po drabince najlepszych rajdowców. Aktualizacji poddana została także sama mechanika rozgrywki.

Zawody przeprowadzane są w kilkudziesięciu przygotowanych do tego lokacjach. Wśród tras udostępnionych przez twórców znalazł się m.in. tor umieszczony w pobliżu elektrowni Battersea, osławionej przez zespół Pink Floyd, dzięki okładce płyty Animals.

DiRT 2 powstał w oparciu o autorski silnik firmy Codemasters – EGO, wykorzystanym już przy okazji pierwszego DiRT-a i GRID-a. Od czasu ich premiery został jednak w sporym stopniu unowocześniony. Poprawie uległ m.in. sposób modelowania otoczenia, cieniowanie, a także gra świateł. Programiści popracowali także nad uzyskaniem możliwości implementacji tekstur o jeszcze wyższej rozdzielczości przy jednoczesnym zachowaniu płynności gry.

Ostatnia modyfikacja 26 listopada 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 3122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 1227 głosów czytelników.

Colin McRae: DiRT 2 cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Colin McRae: DiRT 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Colin McRae: DiRT 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki GeForce 6800 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 8 MB
Nintendo DS

Nintendo DS

 • Wykorzystuje:
 • Nintedno Wi-Fi Connection
PC
X360
PS3
PSP
NDS
Wii