Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3PS2WiiX360
Okładka Score International: Baja 1000 (PC)
OkładkaScore International: Baja 1000 (PC)

Score International: Baja 1000

Score International: Baja 1000 to wyprodukowana przez studio Left Field Productions gra wyścigowa, pozwalająca wziąć udział w legendarnych zmaganiach terenówek na meksykańskich bezdrożach. Twórcy przygotowali około 90 pojazdów, za których kierownicami mogą zasiąść gracze.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Score International: Baja 1000 Premiera

28paź2008

PC X360 PS2 PS3 Wii

Gry podobne do Score International: Baja 1000

Colin McRae: DiRT 2

Colin McRae: DiRT

Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży

Score International Baja 1000 to terenowe wyścigi autorstwa firmy Left Field Productions, wydane przez Activision. Autorzy gry znani są z wielu pomniejszych tytułów, w tym także między innymi kilku produkcji sportowych (Backyard Football), wydawanych głównie na konsole.

Baja 1000 to jeden z najbardziej znanych wyścigów terenowych. Zawody rozgrywane są w zachodnim Meksyku (na półwyspie Baja) i udział w nich biorą rozmaite rodzaje pojazdów, przystosowanych do poruszania się w trudnych warunkach. Właśnie o tym wydarzeniu opowiada gra Left Field Productions.

Możemy więc wziąć udział w niebezpiecznych wyścigach, wybierając jeden z ponad 90 typów pojazdów przygotowanych przez twórców gry. Wzorowano się na prawdziwych modelach, jakie dopuszczane są do zawodów Baja 1000. Wśród machin jakimi możemy pokierować znajdują się między innymi ciężarówki (chociażby tzw. trophy trucks), motocykle czy quady. Poszczególne modele pojazdów odblokowujemy w trakcie gry.

Główną częścią zabawy jest tryb kariery, składającej się z 8 tras-okrążeń. Każda kolejna jest nieco trudniejsza i większa, a dostęp do niej otrzymujemy zależnie od naszych wcześniejszych sukcesów. W trakcie samego wyścigu, oprócz ukończenia go na jak najlepszym miejscu, ważne jest także utrzymanie pojazdu w całości. Za sprawą realistycznego modelu zniszczeń, zbyt ekstremalny styl jazdy może skończyć się dla gracza fatalnie. Nie oznacza to oczywiście, że w tym tytule jeździ się wolno. Wręcz przeciwnie - oferuje on naprawdę dynamiczną i szybką zabawę, szczególnie wobec specjalnego doładowania turbo, w jakie są wyposażone pojazdy.

Gra stworzona została za pomocą ciekawego silnika graficznego potrafiącego generować ładnie wyglądające realistyczne tumany kurzu i piachu, które swoje ślady zostawiają także na pojazdach. Autorzy zastosowali bowiem dość realistyczny i miły dla oka patent, który sprawia, że nasz środek transportu nie tylko może uleć uszkodzeniu, ale także po prostu się przybrudzić, co na pewno się stanie. Zabawa toczy się przecież głównie w zakurzonych klimatach pustynnych.

Poza powyższymi atrakcjami tytuł oferuje także tryb sieciowy, w którym może bawić się wspólnie do 8 graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 113 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Score International: Baja 1000: Odpowiednia dla każdego wieku.

Score International: Baja 1000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
X360
PS2
PS3
Wii