Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2
Okładka 4x4 Evolution (PC)

4x4 Evolution

Realistyczne wyścigi samochodów terenowych rozgrywające się w na trójwymiarowych mapach oferujących ekstremalne warunki jazdy. Do wyboru jest kilkadziesiąt licencjonowanych maszyn, a także szereg zróżnicowanych torów.

Wyścigi | samochodowe | off-road

Okładka 4x4 Evolution (PC)

data premiery gry:

1lis2000

PC

26lut2001

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rajdy 4x4 Evolution oferują nieograniczone środowisko gry z prawdziwie dynamicznym krajobrazem, rozwijające się wraz z przebiegiem gry trasy oraz możliwość prowadzenia wzajemnej rywalizacji w grze sieciowej dla ośmiu graczy. W grze zastosowano nowy engine 3D, przy czym każdy pojazd składa się z ponad 5000. trójkątów. Zawody, w których bierzemy udział, mają bardzo dynamiczną, wręcz zręcznościową formę, przy czym zachowane jest większość praw fizyki.

Do dyspozycji mamy 16 rozmaitych tras, od szerokich lotnisk do górskich bezdroży oraz szlaków pustynnych. Nie ma jedynej właściwej trasy prowadzącej do linii mety, gdyż gracz ma zupełną swobodę poruszania się swoim pojazdem. Wszędzie ustawiono punkty kontrolne, bez względu na kierunek jazdy. Możemy więc pędzić po wyznaczonych trasach lub szukać własnych skrótów, by dzięki temu nagle pojawić się przed nosem zaskoczonego rywala.

W 4x4 Evo znajdziemy dużą różnorodność trybów gry: trening, pojedynczy wyścig, jazda na czas oraz kariera kierowcy rajdowego, w której zwycięstwa przynosić będą gratyfikacje finansowe, dzięki którym możemy zmodernizować swoją maszynę lub kupić zupełnie nowe „cztery kółka”. Pojazdy w grze zachowują się realistycznie na każdym rodzaju trasy. Poziom realizmu występującego w grze spowodowany jest nie tylko specyficznym zachowaniem pojazdu w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy podczas jazdy w określonej porze dnia, ale także oddziaływaniem innych losowych niespodzianek jak: ruch uliczny, przelatujące samoloty czy przebiegająca przez trasę dzika zwierzyna. Wszystko to dodaje kolorytu grze, kreując żywy i dynamiczny świat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 322 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do 4x4 Evolution

Wymagania wiekowe 4x4 Evolution

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 4x4 Evolution

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 333MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
GOD Games zaprezentuje 4x4 Evolution 2

wiadomość11 maja 2001

Na nadchodzących targach E3, Gathering of Developers (GOD) zaprezentuje sequel znanej gry 4x4 Evolution.

4x4 Evolution 2 zapowiedziane

wiadomość16 lutego 2001

Terminal Reality wspólnie z Gathering of Developers poinformowały o rozpoczęciu prac na sequelem terenowych wyścigów samochodowych 4x4 Evolution.

PC
PS2