Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Screamer 4x4 (PC)

Screamer 4x4 PC

Screamer 4x4 to przygotowany przez ekipę deweloperską studia Clever's Development symulator rajdów terenowych. Gracz ma okazję usiąść za kierownicą kilkunastu licencjonowanych terenówek i wziąć udział w emocjonujących wyścigach na 60 urozmaiconych trasach. Atutami gry są m.in.

Wyścigi | samochodowe | off-road

PC Windows
Okładka Screamer 4x4 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16lutego2001

17lipca2002

pudełko PL

Screamer 4x4 to symulator jazdy współczesnymi samochodami terenowymi, oferujący ekscytujące doznania z jazdy po wszelkiego rodzaju bezdrożach. Do wyboru gracza oddano kilkanaście oryginalnych, licencjonowanych samochodów firm: Jeep, Land Rover, Toyota, Mercedes i Mitsubishi. Możemy się nimi zmagać na 60 zróżnicowanych trasach, umiejscowionych w sześciu różnych sceneriach, w różnorodnych warunkach atmosferycznych i odmiennych porach dnia.

  • Zaimplementowane zmiany pór dnia oraz efekty pogodowe takie jak deszcz, mgła itp.
  • Kilka trybów zabawy dla jednego gracza: Tutorial, Free Drive, Championship, Trophy, Pathfinder i Championship.
  • Pięć rodzajów zabawy dla trybu multiplayer: Catch Up, Destruction, First to Point, King of the Hill i Off-Road Rally.
  • Realistyczna grafika wykorzystująca wszystkie możliwości współczesnych akceleratorów 3D.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 410 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Screamer 4x4

Klasyfikacja PEGI Screamer 4x4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Screamer 4x4

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
Screamer 4x4 - recenzja gry
Screamer 4x4 - recenzja gry

Recenzja 12 września 2001, 13:19

Kiedy stworzymy już grę albo wczytamy starą, naszym oczom ukaże się drugie menu. Stąd można rozpocząć crash-testy dostępnych wozów. Pierwszym trybem jest nauka jazdy (Tutorial). Muszę jednak rozczarować przyszłych zdających egzaminy na prawko – mimo iż w Polsce testy na prawo jazdy zdaje się na komputerach, to wiedza i doświadczenie zdobyte w grze po prostu się nie przydadzą:(. Tutaj dowiecie się że aby przejechać na pierwszym miejscu którąkolwiek lokację, trzeba zaliczać kolejne bramki. Jeżeli którąś z nich pominiemy to dostajemy karne punkty, które znacząco wpłyną na ocenę końcową i na ogólną klasyfikację. Dlatego trzeba dokładnie wyczuć samochód, aby z prędkością 80km/h przemknąć przez bramkę o pół metra szerszą niż samochód, pokonując po drodze różne góreczki, zręcznie omijając odłamki skał, drzewa czy nawet... zbiorniki wodne o niskim znaczeniu strategicznym (czytaj: kałuże). Nie ma łatwo, bez kilkugodzinnych ćwiczeń nie da się rozkoszować rozgrywką. Tak po prostu jest zawsze – aby móc w pełni cieszyć się zabawą w jakimkolwiek symulatorze, potrzebny jest stoicki spokój, niezwykła cierpliwość i typowo uczniowski (z początkiem roku szkolnego)zapał. Jeśli posiadasz choć jedną z wymienionych cech, to Screamer na pewno przypadnie ci do gustu !