Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka 4x4 Off-Road Racing (PC)
Okładka4x4 Off-Road Racing (PC)

4x4 Off-Road Racing PC

4x4 Off-Road Racing Racing to wyścigi samochodów terenowych z napędem na cztery koła po amerykańskich bezdrożach.

Wyścigi | samochodowe | off-road

Kolekcja gier
Obserwuj grę

4x4 Off-Road Racing Premiera PC

20sierpnia1988

producent: Epyx wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do 4x4 Off-Road Racing

Screamer 4x4

4x4 Evolution

4x4 Evolution 2

4x4 Off-Road Racing Racing to wyścigi samochodów terenowych z napędem na cztery koła po amerykańskich bezdrożach. Gracz biorący udział w zawodach, nie tylko będzie musiał pokonać na mecie kilkunastu rywali, ale także zadbać po drodze o swój samochód – wymieniać uszkodzone części lub uzupełniać paliwo.

Przywiązanie autorów do liczby „cztery” widoczne jest niemal na każdym kroku. Tyleż mamy do wyboru tras, samochodów oraz poziomów trudności. Niezwykle istotny jest ten ostatni czynnik, który decyduje o tym czy gracz samodzielnie zapakuje do auta dodatkowe części, czy też zrzuci to na barki komputera. W pierwszym przypadku, użytkownik kupuje wyposażenie w miejscowym sklepie, w drugim sprzęt dobierany jest automatycznie, w myśl zasady – wszystkiego po trochu. Warto pamiętać, że nadmierne obciążenie wpływa na maksymalną prędkość pojazdu, należy więc wybierać tylko rzeczy absolutnie niezbędne, np. opony i paliwo.

Akcję obserwujemy z tyłu pojazdu, podobnie jak w grze Lotus: The Ultimate Challenge lub Outrun. Każda trasa podzielona jest na trzy odcinki, po zakończeniu których możemy dokonać niezbędnych napraw w pojeździe. Oczywiście, jeśli wcześniej zdarzył się wypadek, również możemy zreperować uszkodzone układy, ale trwa to zdecydowanie dłużej. Wszystkie wyścigi rozpoczynamy z odległej, siedemnastej pozycji. W trakcie jazdy należy sukcesywnie wyprzedzać przeciwników i zameldować się na mecie całych zawodów jako pierwszy. Nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli mamy nadmiernie obciążony pojazd. Dodatkowym utrudnieniem są walające się po całej drodze śmieci, które mogą spowodować kraksę.

Generalnie, 4x4 Off-Road Racing to ciekawy produkt, znacznie bardziej urozmaicony od innych gier tego typu. Uszkodzenia jako czynnik losowy, znakomicie podnoszą adrenalinę podczas wyścigów i sprawiają, że bezproblemowa na pozór jazda nagle zamienia się w pościg za wyprzedzającymi nas podczas napraw przeciwnikami. Jedynym słabszym punktem programu jest niezbyt zadowalająca oprawa wizualna, no ale taki już urok starych gier, zwłaszcza tych opublikowanych jeszcze w latach osiemdziesiątych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 4x4 Off-Road Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.