Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXGCNPS2
Okładka 4x4 Evo 2 (XBOX)

4x4 Evo 2

„4x4 Evo 2” to sequel znanej gry prezentującej wyścigi terenowych samochodów z napędem na cztery koła po bezdrożach Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Południowej.

Wyścigi | samochodowe | off-road

Okładka 4x4 Evo 2 (XBOX)

data premiery gry:

14lis2001

PS2 XBOX

9wrz2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

„4x4 Evo 2” to sequel znanej gry prezentującej wyścigi terenowych samochodów z napędem na cztery koła po bezdrożach Stanów Zjednoczonych oraz Ameryki Południowej.

Głównym trybem jest bardzo rozbudowany tryb kariery, gdzie kupujemy sobie samochód, bierzemy udział w serii wyścigów, za które zarabiamy pieniądze niezbędne do usprawnienia sprzętu, który z kolei wykorzystujemy w następnych zmaganiach - i kółko się zamyka.

Dostępnych mamy ponad 100 pojazdów licencjonowanych marek, takich producentów jak Toyota, Chevy, Ford, Lexus, Mitsubishi oraz paru innych. Wszystkie z nich można podrasować, montując cala masę specyficznych dla każdego potwora części. Bardzo szybki wzrost wydajności samochodów ograniczony jest jednak trochę przez dużą ilość koniecznych do zamontowania części mniejszego kalibru, przed możliwością montażu tych najistotniejszych. Szczęśliwie, pomimo początkowej dość skromnej sumy 30 000 USD na zakup samochodu i uprgade'y, w części drugiej gry zarabianie waluty zostało ułatwione dodaniem trybu misji dodatkowych. Każdy z tych krótkich epizodów ma precyzyjnie ustalone z góry dyrektywy, jak dostarczenie zaopatrzenia do zrujnowanej trzęsieniem ziemi wioski, poszukiwanie obiektów archeologicznych poukrywanych wzdłuż pasa jezior czy po prostu wygranie wyścigu z przeszkodami na szczyt góry.

Warte również nadmienienia jest, iż te misje tylko z nazwy są dodatkowe, w praktyce zaś zmuszeni jesteśmy używać ich już przed pierwszym wyścigiem - jest on tak skonstruowany, że bez wyciągarki (która umożliwia nam wykaraskanie samochodu np. spod wody czy innych unieruchomień) oraz drobnych usprawnień szanse ukończenia go są równe spotkaniu dinozaura na ulicy. Dopełnieniem trybu career jest możliwość przystąpienia do wybranego zespołu, na którym wcześniej musimy jednak odpowiednie wrażenie swoja jazda i osiągami.

Dodatkowymi trybami gry są: split screen do maksymalnie 4 graczy, time attack służący do śrubowania rekordów czy free roam gdzie bez ograniczeń możemy się powłóczyć (np. w celu zapoznania się) po każdej z 30 dostępnych tras.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 4x4 Evo 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe 4x4 Evo 2

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
GCN
PS2
XBOX