Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXGCNPS2
Okładka Dakar 2: The World's Ultimate Rally (XBOX)
OkładkaDakar 2: The World's Ultimate Rally (XBOX)

Dakar 2: The World's Ultimate Rally

Niezbyt skomplikowane zręcznościowe wyścigi, których głównym atutem jest możliwość wzięcia udziału w tytułowym rajdzie z Paryżu do Dakaru. Gracz może wybierać pomiędzy autami terenowymi, motocyklami i ciężarówkami.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dakar 2: The World's Ultimate Rally Premiera

7mar2003

PS2

25mar2003

GCN

6cze2003

XBOX

Gry podobne do Dakar 2: The World's Ultimate Rally

Richard Burns Rally

RalliSport Challenge 2

4x4 Evo 2

Dakar 2: The World’s Ultimate Rally to gra wyścigowa autorstwa nieistniejącego już studia Acclaim. Podstawowym atutem omawianej produkcji jest oczywiście pełna licencja organizatorów tytułowego rajdu Paryż-Dakar. Co ciekawe, pomimo tej nietypowej tematyki mamy tu do czynienia z klasyczną zręcznościówką a nie pełnoprawnym symulatorem.

Zakupiona przez producentów licencja odnosi się do sezonu 2003. Sympatyków motoryzacji zainteresuje z pewnością to, iż opisywana gra zawiera kilkadziesiąt prawdziwych modeli pojazdów, motocykli oraz ciężarówek takich marek jak Kawasaki, Nissan, Toyota czy Kamaz. Autorzy gry zadbali oczywiście o to, aby każda z klas wehikułów cechowała się charakterystycznym dla siebie modelem jazdy. Należy jednak pamiętać, iż jest to przede wszystkim niezbyt skomplikowana gra zręcznościowa.

Spragnieni rajdowych doznań gracze mają do pokonania kilkanaście odpowiednio rozbudowanych odcinków. Co ciekawe, poszczególne trasy zlokalizowane zostały nie tylko na samej pustyni, ale i na terenach górzystych czy w lesie. Otoczenie jest więc odpowiednio zróżnicowane. Sama jazda jest dość uproszczona, można bowiem korzystać ze specjalnie przygotowanej mapy. Na ekranie pojawiają się również pomocnicze strzałki, dzięki którym można ustalić prawidłową trasę przejazdu. Podobnie jak w tradycyjnych rajdach, kierowcy ścigają się z czasem, przy czym na jednej planszy znajduje się większa liczba wehikułów (w zwykłych rajdach startuje się samodzielnie). Dodatkowym utrudnieniem są pojawiające się na trasie dzikie zwierzęta, gracz musi również mieć na uwadze zainteresowaną rajdem publikę.

Sterowane w trakcie zabawy wehikuły mogą podlegać uszkodzeniom. Istnieje również możliwość dokonywania nieznacznych modyfikacji w ustawieniach pojazdów czy motocykli.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dakar 2: The World's Ultimate Rally: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dakar 2: The World's Ultimate Rally Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Kierownica
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Kierownica
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • Kierownica
XBOX
PS2
GCN