Koncern Reliance Big Entertainment z Indii poinformował o wykupieniu 50% udziałów brytyjskiej firmy Codemasters. Hindusi będą największym, obok funduszu Balderton Capital, udziałowcem producenta i wydawcy serii GRID oraz DiRT.
Koncern Reliance Big Entertainment z Indii poinformował o wykupieniu 50% udziałów brytyjskiej firmy Codemasters. Hindusi będą największym, obok funduszu Balderton Capital, udziałowcem producenta i wydawcy serii GRID oraz DiRT.
Nadzór nad Codemasters, a konkretnie kwestiami inwestycyjnymi,sprawować będzie Zapak Digital Entertainment (jeden z oddziałówkoncernu),największy gracz na indyjskim rynku gier, zajmujący się przede wszystkich grami casual oraz MMO.

Głównym zadaniem firmy będzie przeniesienie najważniejszych marek Codemasters – czyli produkcji wyścigowych oraz sportowego Ashes Cricket – na inne platformy, w tym komórki, w czym z pewnością pomoże fakt sprawowania kontroli nad firmą Jump Games (producentem gier na urządzenia mobilne). Obie strony wyraziły wielkie zadowolenie z faktu nawiązania tego typu współpracy.
Jednocześnie w czasie ogłoszenia powyższej informacji przedstawiciele Codemasters poinformowali, że ubiegłoroczne przychody firmy osiągnęły poziom 150 milionów dolarów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
GRYOnline
Gracze

Autor: Piotr Doroń
Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.