Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360WiiPS3
Okładka Ashes Cricket 2009 (PC)
OkładkaAshes Cricket 2009 (PC)

Ashes Cricket 2009

Ashes Cricket 2009 pozwala nam wcielić się w rolę profesjonalnego zawodnika krykieta. Gracz zmierzy się z czołowymi drużynami międzynarodowej ligi i stanie do walki o najwyższe trofea.

Sportowe | krykiet

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ashes Cricket 2009 Premiera

7sie2009

PC X360 PS3 Wii

producent: Transmission Games wydawca: Codemasters

Ashes Cricket 2009 to pozycja skierowana przede wszystkim do wielbicieli tego elitarnego sportu. Programiści z Transmission Games postarali się, by przenieść do ich domów każdy aspekt praktykowanej od wieków rozgrywki. Wszystko to w otoczce licencji australijskiej i angielskiej drużyny narodowej oraz spełniającej współczesne standardy grafice. Każda osoba obeznana z tematem rozpozna również dwóch charakterystycznych komentatorów w postaci Shanea Warnea i Toniego Greiga. Dopełnieniem całej produkcji jest tryb multiplayer przeznaczony dla dwóch bądź czterech graczy.

Zabawa w Ashes Cricket 2009 opiera się na trzech obowiązujących współcześnie konkurencjach. Główną z nich są praktykowane od ponad wieku mecze testowe. Ich człon skupia się na walce o tytułowe trofeum The Ashes, podczas której obierzemy stronę angielskiej bądź australijskiej reprezentacji narodowej. Oprócz nich w szranki o inne puchary stanie pozostałe osiem drużyn z całego świata. Obejmują one przedstawicieli RPA, Indii Zachodnich, Nowej Zelandii oraz Bangladeszu. Warto dodać, że ta forma rozgrywki trwa około pięć dni i może pochłonąć naprawdę sporo sił. Drugi tryb opiera się na założeniach jednodniowych meczy, których początek sięga wczesnych lat 70. Trzecia opcja to wprowadzone 6 lat temu krótkie, trzygodzinne potyczki w postaci Twenty20. Wszystko to rozegra się na osiemnastu najbardziej charakterystycznych stadionach umiejscowionych w dwunastu krajach wchodzących w skład federacji ICC.

Zasady rozgrywki w Ashes Cricket 2009 są proste. Na owalnym, trawiastym boisku umiejscowiono płaski pas o długości 20,12 metra. Na jego końcu ustawione są bramki w postaci trzech wbitych w ziemię drewnianych słupków. Gracz z atakującej drużyny ma za zadanie trafić w nią rzucaną piłką natomiast wyposażony w drewniany kij obrońca (batsman) stara się ją obronić. Drugi gracz z kijem (non-striker) znajduje się zaraz przy miotającym. Reszta 11 - osobowej drużyny zajmuje pozycję w owalu i obserwuję akcję. Celem gry jest zdobycie punktów (runów), które przyznawane są za celne uderzenia batsmana i non-strikera. Reguły te miały swój początek w średniowiecznej Anglii i są niezmienne od blisko siedmiu stuleci.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ashes Cricket 2009

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ashes Cricket 2009 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium 4 3 GHz
 • 1.5 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
 • 3 GB HDD
 • Windows XP/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC
X360
PS3
Wii