Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360
Okładka DiRT Showdown (PC)
OkładkaDiRT Showdown (PC)

DiRT Showdown

Poboczna odsłona rozwijanej przez firmę Codemasters serii wyścigowej, kładąca nacisk na czysto zręcznościową, widowiskową rozgrywkę. Bierzemy udział w wielkim motoryzacyjnym show, rywalizując w kilku trybach rozgrywki, podzielonych na trzy główne kategorie.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DiRT Showdown Premiera

24maj2012

PC

25maj2012

X360 PS3

producent: Codemasters wydawca: Codemasters wydawca PL: Techland Strona oficjalna

DiRT Showdown to specjalna odsłona wyścigów stworzonych przez firmę Codemasters. Produkcja odchodzi od symulacyjnych korzeni serii i stawia na zręcznościową, widowiskową oraz znacznie bardziej zwariowaną rozgrywkę.

W DiRT Showdown siadamy za kierownicą licencjonowanych i fikcyjnych pojazdów, aby wziąć udział w wielkim motoryzacyjnym show. Twórcy gry postawili na widowiskową rozgrywkę, zręcznościowy model jazdy i efektowne sceny. Ważnym elementem produkcji jest też wszechobecna destrukcja. Podczas zabawy musimy walczyć o jak najlepsze czasy i przetrwać starcie z przeciwnikami, którzy nie przebierają w środkach.

Gra zawiera kilka trybów podzielonych na trzy kategorie: wyzwania Hoonigana, demolkę oraz standardowe wyścigi. W pierwszej grupie znajdują się takie atrakcje jak Smash Hunters (rozwalanie obiektów), Trick Rush (wykonywanie ewolucji) oraz Head 2 Head (walka o najwyższy wynik). Demolkę prowadzimy w trybach Rampage (niszczenie innych aut), Hard Target (ucieczka przed pościgiem) oraz King of the Ring (okrągła arena Destruction Derby). Wyścigi są reprezentowane przez takie aktywności jak Lap Attack, Eliminator i Domination.

Showdown zawiera wiele dopracowanych i zróżnicowanych tras, umiejscowionych w takich lokacjach jak Kolorado, Londyn, San Francisco, Jokohama czy Michigan. Większość z nich ma postać zamkniętych aren z widownią, co ma podkręcić atmosferę show i rywalizacji. W grze dostajemy trzy rodzaje samochodów: wozy rajdowe, ciężarówki oraz buggy. Graficy zadbali o to, aby każdy z nich rozpadał się w spektakularny sposób podczas licznych zderzeń.

DiRT Showdown idzie z duchem czasu, jeśli chodzi o dodatkowe atrakcje dla graczy. Produkcja zawiera system społecznościowy i powiązany z nim specjalny tryb rozgrywki. Za pomocą tej platformy możemy rzucać wyzwania znajomym lub pobijać ich rekordy. Gra oferuje też rozgrywkę multiplayer dla dwóch osób na podzielonym ekranie oraz ośmiu przez Internet.

Ostatnia modyfikacja 17 kwietnia 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 802 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

DiRT Showdown cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI DiRT Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

DiRT Showdown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i7 2.7 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3