Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 15:26

autor: Adrian Werner

Wypuszczono demo DiRT Showdown

Studio Codemasters wypuściło demo DiRT Showdown. Dzięki niemu każdy może się teraz osobiście przekonać czy skręcenie w stronę czysto zręcznościowej rozwałki wyszło twórcom na dobre.

Wypuszczono demo DiRT Showdown - ilustracja #1

Do premiery DiRT Showdown pozostały jeszcze trzy tygodnie. Już teraz jednak gracze mogą sprawdzić osobiście jak gra prezentuje się w akcji. Studio Codemasters wypuściło bowiem wreszcie wersję demonstracyjną swojej najnowszej produkcji. Posiadacze konsol mogą pobrać demo za pośrednictwem usług Xbox Live oraz PlayStation Network, a pecetowcy z serwisu Steam.

Wersja demonstracyjna oferuje szansę ścigania się na jednym torze zlokalizowanym na terenie San Francisco. Możemy też zmierzyć się z przyjaciółmi w bitewnym trybie Rampage, w którym w rozwałce weźmie udział maksymalnie osiem samochodów jednocześnie. Demo zintegrowane jest z usługą RaceNet. Docelowo ma ona połączyć wszystkie gry wyścigowe Codemasters w jedną sieciową społeczność. Obecnie serwis jest w fazie beta testów, a rejestracja przed premierą DiRT Showdown nagrodzona zostanie wirtualną walutą, którą wydamy potem w samej grze. Korzystając z RaceNet będziemy mogli śledzić swoje wyniki, czasy, nagrody oraz postępy znajomych.

DiRT Showdown odchodzi od symulacyjnych korzeni serii i stawia na zręcznościową, widowiskową oraz znacznie bardziej zwariowaną rozgrywkę. Gracze zasiądą za kierownicami pojazdów biorących udział w wielkim motoryzacyjnym show. Trasy zostaną skonstruowane tak, aby zachęcać do wykonywania efektownych ewolucji – pojawią się więc wąskie przesmyki, rampy i inne tego typu obiekty. Istotnym elementem zabawy ma być także wszechobecna destrukcja. Równie ważne jak osiąganie najlepszych czasów będzie przetrwanie starć z przeciwnikami. Codemasters nie zamierza jednak porzucać fanów realizmu. Studio obiecało, że DiRT 4 stanowić będzie powrót do korzeni cyklu.

DiRT Showdown ukaże się 24 maja jednocześnie na Xboksach 360, Playstation 3 i komputerach PC. Oficjalnym dystrybutorem gry w Polsce jest firma CD Projekt. Sugerowana cena konsolowej wersji tytułu to 249,99 zł, natomiast pecetowej 139,99 zł.