Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 15:26

autor: Adrian Werner

Wypuszczono demo DiRT Showdown

Studio Codemasters wypuściło demo DiRT Showdown. Dzięki niemu każdy może się teraz osobiście przekonać czy skręcenie w stronę czysto zręcznościowej rozwałki wyszło twórcom na dobre.

Wypuszczono demo DiRT Showdown - ilustracja #1

Do premiery DiRT Showdown pozostały jeszcze trzy tygodnie. Już teraz jednak gracze mogą sprawdzić osobiście jak gra prezentuje się w akcji. Studio Codemasters wypuściło bowiem wreszcie wersję demonstracyjną swojej najnowszej produkcji. Posiadacze konsol mogą pobrać demo za pośrednictwem usług Xbox Live oraz PlayStation Network, a pecetowcy z serwisu Steam.

Wersja demonstracyjna oferuje szansę ścigania się na jednym torze zlokalizowanym na terenie San Francisco. Możemy też zmierzyć się z przyjaciółmi w bitewnym trybie Rampage, w którym w rozwałce weźmie udział maksymalnie osiem samochodów jednocześnie. Demo zintegrowane jest z usługą RaceNet. Docelowo ma ona połączyć wszystkie gry wyścigowe Codemasters w jedną sieciową społeczność. Obecnie serwis jest w fazie beta testów, a rejestracja przed premierą DiRT Showdown nagrodzona zostanie wirtualną walutą, którą wydamy potem w samej grze. Korzystając z RaceNet będziemy mogli śledzić swoje wyniki, czasy, nagrody oraz postępy znajomych.

DiRT Showdown odchodzi od symulacyjnych korzeni serii i stawia na zręcznościową, widowiskową oraz znacznie bardziej zwariowaną rozgrywkę. Gracze zasiądą za kierownicami pojazdów biorących udział w wielkim motoryzacyjnym show. Trasy zostaną skonstruowane tak, aby zachęcać do wykonywania efektownych ewolucji – pojawią się więc wąskie przesmyki, rampy i inne tego typu obiekty. Istotnym elementem zabawy ma być także wszechobecna destrukcja. Równie ważne jak osiąganie najlepszych czasów będzie przetrwanie starć z przeciwnikami. Codemasters nie zamierza jednak porzucać fanów realizmu. Studio obiecało, że DiRT 4 stanowić będzie powrót do korzeni cyklu.

DiRT Showdown ukaże się 24 maja jednocześnie na Xboksach 360, Playstation 3 i komputerach PC. Oficjalnym dystrybutorem gry w Polsce jest firma CD Projekt. Sugerowana cena konsolowej wersji tytułu to 249,99 zł, natomiast pecetowej 139,99 zł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DiRT Showdown

DiRT Showdown