Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 14:55

autor: Ender

Valve zapewnia, że nie zapowie żadnej nowej gry na targach E3

Przedstawiciel Valve ostatecznie zaprzeczył temu, by na zbliżających się targach E3 jego firma miała zamiar zaprezentować zupełnie nową grę. Ucina tym samym krążące od dłuższego czasu plotki o oficjalnej zapowiedzi Half-Life 3 lub innego tajemniczego projektu, nad którym może pracować studio.

Valve zapewnia, że nie zapowie żadnej nowej gry na targach E3 - ilustracja #1

Plotki o zapowiedzi Half-Life 3 lub innego nieznanego jeszcze projektu studia Valve na targach E3 w Los Angels krążą w sieci już od dłuższego czasu. Spekulacje i domysły dotyczące ewentualnego ujawnienia nowych produkcji przeciął przedstawiciel firmy Doug Lombardi. W rozmowie z serwisem Joystiq stwierdził, że jego firma nie zaskoczy niczym graczy w czasie swojej prezentacji.

Potwierdził tym samym wcześniejsze informacje przekazane przez Gabe`a Newella. Prezes Valve zapewnił w opublikowanym przeszło tydzień temu mailu do jednego z użytkowników witryny Valvetime.net, że jego studio w trakcie konferencji pokaże jedynie znane tytuły, takie jak Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2, a także przedstawi nowe możliwości serwisu Steam. Wyraził się przy tym dobitnie, że na E3 na pewno nie usłyszmy żadnej wzmianki o Half-Life 3, Portalu 3 lub Left 4 Dead 3. Nie powinniśmy spodziewać się także wieści, wynikających bezpośrednio z zainteresowania Valve rozwojem sprzętu elektronicznego.

Oczywiście nie można wykluczyć, że Lombardi i Newell z rozmysłem wprowadzają fanów w błąd i jednak zadziwią nas czymś w czasie E3, które rozpocznie się już 5 czerwca. Zapowiedź nowej produkcji, takiej jak Half-Life 3, byłaby z pewnością jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznych targów i spełnieniem marzeń tysięcy fanów, próbujących bezskutecznie uzyskać jakiekolwiek informacje dotyczące kolejnej odsłony przygód Gordona Freemana.