Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2012, 15:17

Valve jednak zajmie się sprzętem – firma szuka inżynierów, którzy pomogą zmienić oblicze gier

Na stronie Valve pojawiło się ogłoszenie o pracę, z którego wynika, że firma zamierza zająć się sprzętem skierowanym do graczy. Oferta dla inżynierów daje kilka wskazówek odnośnie tego, co szykują twórcy Half-Life’a.

Valve jednak zajmie się sprzętem – firma szuka inżynierów, którzy pomogą zmienić oblicze gier - ilustracja #1

Firma Valve poszukuje inżynierów elektroniki, którzy pomogą w stworzeniu sprzętu oferującego możliwość przeżycia zupełnie nowych doświadczeń w zakresie gier. Ogłoszenie o takiej treści pojawiło się na oficjalnej stronie znanego producenta i właściciela platformy Steam. To kolejne potwierdzenie, że twórcy Half-Life’a przymierzają się do wkroczenia na rynek hardwarowy. Co mogą szykować? Opublikowana oferta daje kilka wskazówek.

„Przez lata, firma Valve skupiała się na pisaniu oprogramowania, które dostarczało świetnej rozgrywki”, czytamy na stronie z ofertami pracy, „teraz produkujemy sprzęt, aby odmienić te doświadczenia”. W tekście zaznaczono też, że chodzi o poważną sprawę: „Nie mówimy o myszkach, czy padach – pomóż nam opracować zupełnie nową formę grania”. Jak widać, ton ogłoszenia jest jednoznaczny: Valve tworzy pełnoprawny sprzęt do grania.

Ogłoszenie rekrutacyjne to za mało, aby powiedzieć jednoznacznie, czy Valve rzeczywiście tworzy własną platformę. Sam zakres obowiązków i wymogów przedstawiony w opisie stanowiska zawiera też sporo wzmianek o mniej poważnych urządzeniach peryferyjnych, W tym momencie wiemy więc na pewno, że deweloper zamierza pojawić się na rynku sprzętowym i w pewnym zakresie zmienić go. Przyszłość pokaże w jak dużym stopniu.

Plotki o hardwarowych planach Valve pojawiły się w sieci kilka tygodni temu i zrodziły pytania o to, czy producent ma w ogóle szansę stworzyć swoją platformę sprzętową. Szybko ochrzczono ją mianem Steam Boksa. W marcu tego roku Doug Lombardi z Valve zdementował jednak istnienie takiego urządzenia, chociaż przyznał, że firma cały czas eksperymentuje ze sprzętem.

  1. Oficjalna strona Valve