Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2012, 18:00

autor: Ender

Sony rozważa zmiany w usłudze Playstation Plus

Sony rozsyła ankiety do wybranych posiadaczy Playstation 3, w których prosi o opinię na temat proponowanych zmian w płatnej usłudze Playstation Plus. Z pytań można wywnioskować, że japońska firma chciałaby zróżnicować wysokość opłat abonamentowych.

Sony rozważa zmiany w usłudze Playstation Plus - ilustracja #1

Pod koniec czerwca będziemy obchodzić drugą rocznicę uruchomienia płatnego serwisu Playstation Plus, dzięki któremu posiadacze konsoli Playstation 3 otrzymują czasowy dostęp do pełnych wersji gier, zniżek oraz ekskluzywny dostęp do dem i możliwość uczestniczenia w beta-testach. Sony najwyraźniej szuka potencjalnych dróg rozwoju serwisu, ponieważ do wybranych graczy rozsyłane są w tej chwili ankiety, w których japoński gigant pyta się o opinie na temat wprowadzenia zróżnicowanych progów abonamentowych. Jedna z nich trafiła do redaktorów serwisu IGN, którzy opublikowali ją na stronach swojej witryny.

Uczestnicy sondy mogli stworzyć własną ofertę bonusów wynikających z posiadania PS+ oraz wybrać jedną z przygotowanych przez Sony, które różniły się wysokością miesięcznych opłat. Tak więc, zniżki w zależności od wybranego planu mogą obowiązywać na cały asortyment sklepu lub jedynie na wybrane pozycje, jak jest w tej chwili. Podobnie sprawa ma się z pełnymi wersjami gier. Mogą to być jedynie cyfrowe edycje dyskowych tytułów lub zestaw mniejszych produkcji, którym wedle jakości przydzielono kategorie A,B lub C. Ciekawe jest to, że wśród pytań znalazła się również propozycja objęcia abonamentem opłaty za usługę Call of Duty Elite. Oczywiście za wszystkie dodatkowe opcje musielibyśmy zapłacić więcej niż dotychczas. Cena PS+ w Polsce wynosi obecnie 59 zł za trzy miesiące i 195 zł za cały rok.

Warto pamiętać, że ankiety z taryfami i bonusami to jedynie teoria, przez co niekoniecznie przełożą się na decyzję Sony co do przyszłości PS+. Pomysły te wydają się jednak rozsądne i mogą być atrakcyjne dla nowych jak i obecnych abonentów. Co więcej, póki Sony będzie oferować darmowe rozgrywki online i nie każe sobie płacić za dotychczas darmowe usługi, dzięki zmianom PS+ może zdobyć jeszcze większą popularność.