Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360
Okładka FlatOut: Ultimate Carnage (PC)

FlatOut: Apokalipsa

FlatOut: Ultimate Carnage

Kolejna odsłona popularnej serii zwariowanych wyścigów samochodowych, stanowiąca ulepszoną i bardziej rozbudowaną wersję wydanej w 2006 roku drugiej części cyklu.

Wyścigi | samochodowe

Okładka FlatOut: Ultimate Carnage (PC)

data premiery gry:

22cze2007

X360

1sie2008

PC

FlatOut: Ultimate Carnage to kolejna część znanej serii gier wyścigowych. Podobnie jak poprzednie odsłony, została ona opracowana przez studio developerskie Bugbear Entertainment, mające na swoim koncie także Rally Trophy. Pozycja ta, znana wcześniej posiadaczom konsoli Xbox 360, jest lekko rozbudowaną i usprawnioną wersją drugiej części serii. Oczywiście zasady rozgrywki pozostały niezmienione: FlatOut: Ultimate Carnage łączy elementy normalnej rywalizacji samochodowej z destrukcją prowadzonych pojazdów. Poza jak najszybszym dotarciem na metę, ważna jest więc także eliminacja przeciwników, choć w niektórych trybach gry całkowicie zrezygnowano ze ścigania na rzecz bardziej widowiskowych akcji (skoki ze skoczni, przejazdy przez płonące obręcze itp.).

W grze dostępnych jest około 40 rodzajów samochodów. Względem edycji na konsolę Xbox 360 usprawniono silnik graficzny: modele aut są bardziej szczegółowe, poprawiono system zniszczeń pojazdów i fizykę, a także dodano opcję wyświetlania grafiki w wysokiej rozdzielczości.

Pojazdy można dowolnie modyfikować, a każdy ze sterowanych przez sztuczną inteligencję kierowców ma swój własny, niepowtarzalny styl jazdy, a nawet ogólne nastawienie do przeciwników na trasie. Oczywiście prawdziwa zabawa zaczyna się w trybie multiplayer, gdyż FlatOut: Ultimate Carnage pozwala zarówno na rywalizację przez Internet, jak i przy jednym komputerze. W tym drugim przypadku gracze ustalają między sobą kolejność, według której będą wykonywać wybrane konkurencje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1545 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do FlatOut: Apokalipsa

Klasyfikacja PEGI FlatOut: Apokalipsa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe FlatOut: Apokalipsa

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • kierownica
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista
FlatOut: Apokalipsa - recenzja gry
FlatOut: Apokalipsa - recenzja gry

Recenzja 10 września 2008, 08:41

Ultimate Carnage wcześniej zostało wydane na najnowszą konsolę Microsoftu, także PC-towcy zostali uraczeni zwykłą konwersją. Jest ona bardzo przyzwoita, aczkolwiek litery A, B, X i Y trochę dziwnie wyglądają w produkcji, która wyszła na komputery osobiste. Przy przenoszeniu gry z Xboksa 360 na PC nie zapomniano o kilku ważnych opcjach, takich jak obsługa gamepada od tejże konsoli czy korzystanie z systemu osiągnięć (achievements). Gra jest objęta programem Games for Windows, toteż zawsze łączy się z informacjami zawartymi w GamerTagu gracza. Jeśli uda mu się wykonać jakiś premiowany wyczyn, konto osoby grającej zostaje zasilone odpowiednią liczbą punktów.

X360
PC