Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2008, 13:28

autor: Vercetti

Empire Interactive w trakcie restrukturyzacji

Brytyjska firma Empire Interactive, znana graczom jako wydawca serii FlatOut czy Big Mutha Truckers, ogłosiła, że dla zwiększenia swojej wydajności przechodzi właśnie przez proces restrukturyzacji. W jego wyniku już wkrótce przedsiębiorstwo zredukuje zatrudnienie o 30%, a prócz tego sprzeda przejęte w 2000 r. studio RazorWorks, odpowiedzialne za cykl Ford Racing i Enemy Engaged.

Brytyjska firma Empire Interactive, znana graczom jako wydawca serii FlatOut czy Big Mutha Truckers, ogłosiła, że w ramach zwiększania wydajności przechodzi właśnie przez proces restrukturyzacji. W jego wyniku już wkrótce przedsiębiorstwo zredukuje zatrudnienie o 30%, a prócz tego sprzeda przejęte w 2000 r. studio RazorWorks, odpowiedzialne za cykl Ford Racing i Enemy Engaged.

Aktualnie trwają negocjacje w związku z przekazaniem wspomnianego zespołu innemu wydawcy, a cała transakcja powinna dobiec końca w ciągu kilku najbliższych tygodni. Empire Interactive zapewniło, że pomimo trwających zmian nie zamierza wstrzymywać prac nad żadnym ze swoich projektów, tak samo nie ma w planach pozbycia się którejkolwiek z wypromowanych wcześniej marek.

Poza zwolnieniem części pracowników (mającym przynieść oszczędności na pułapie 3 mln dolarów rocznie) i sprzedażą RazorWorks dojdzie także do przetasowań w zarządzie Empire. Ponadto firma najpewniej przeniesie się na przedmieścia Londynu i będzie stacjonować w rejonie Muswell Hill.

gry