Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum (PC)

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum PC

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus Ka-52 Hokum to nowy symulator twórców gry Enemy Engaged: Apache Havoc. Tym razem gracz ma możliwość wypróbowania również rosyjskiego helikoptera bojowego.

Symulacje | helikoptery

PC Windows
Okładka Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lipca2000

31grudnia2000

pudełko PL

Twórcy gry Enemy Engaged: Apache vs Havoc, bezsprzecznie najlepszego dotychczas symulatora helikopterów, proponują kolejną grę z tej serii - Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus Ka-52 Hokum. Oto masz szansę wypróbowania swoich sił w lataniu jednym z dwóch helikopterów najwyższej klasy – amerykańskim RAH-66 Comanche z fabryki Sikorsky’ego lub rosyjskim Ka-52 Hokum z biur projektowych Kamova. Niewątpliwą zaletą tego pierwszego jest fakt, że jest on praktycznie niewykrywalny dla radarów wroga.

Dzięki najwyższej jakości grafiki 3D (gra obsługuje DirectX 7 oraz akcelerator) Comanche vs Hokum przenosi nas w sam środek współczesnej wojny. Swoje umiejętności i wiedzę gracz będzie miał okazję sprawdzić w trzech strefach militarnych: Tajwanie, Libanie i Jemenie. Gra zapewnia różnorodność ofensywnych i defensywnych misji prowadzonych w szczegółowo dopracowanym terenie. Wśród zadań znajdą się misje zwiadowcze i ratunkowe nad Azją, nocne ataki na uzbrojone konwoje oraz eskorta transportów podążających przez pustynie.

Comanche vs Hokum to większe zróżnicowanie misji i celów, dużo groźniejsi wrogowie i lepsze AI pilotów. Gra w znaczący sposób wyróżnia się od swojej poprzedniczki większym poziomem szczegółowości otaczającego nas świata. Comanche vs Hohum może poszczycić się dźwiękiem stereo, doskonałą jakością zarówno efektów dźwiękowych, jak i samej syntezy mowy.

Gracz ma do dyspozycji kilka opcji rozgrywki, w tym również tryb dla wielu graczy przez sieć lokalną, modem lub Internet. Ponadto mając zainstalowaną grę Apache vs Havoc, można połączyć obie gry – wtedy dodatkowo dostępne są dwa helikoptery oraz trzy kolejne strefy działań wojennych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum

Klasyfikacja PEGI Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 333MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum - recenzja gry
Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2000, 14:01

Wiele osób twierdzi, że najważniejszą cechą gier jest ich „grywalnośc”. W większości przypadków będą mieli rację. Dotyczy to np. przygodówek, RPG, czy strategii. Ale nie mogę się zgodzić z tym, że np. w takim symulatorze śmigłowca nie potrzeba dobrej jakości grafiki. Bo przecież lecąc nad pagórkiem chcę widzieć pagórek, a nie wielobok składający się z prostych. Ten element EE: Comanche vs Hokum spełnia oczekiwania nawet najbardziej wybrednych. Podczas gdy grałem w tą grę zdarzało mi się zapomnieć o celach misji i polatać sobie ot tak po prostu po okolicy jedynie dla napawania się samym krajobrazem. Podczas lotu na niskich wysokościach pod naszym śmigłowcem przesuwają się lasy, łąki, góry, rzeki, jeziora, drogi i mosty. Wszystko to wygląda bardzo ładnie, a jeśli jeszcze dodać jednostki przyjacielskie i wrogie mijane przez nas co jakiś czas podczas lotu, mamy wrażenie, że wszystko żyje własnym życiem a my jesteśmy jedynie cząstką wielkiego świata. Niestety, poziom odwzorowania terenu jak i wszystkie efekty graficzne które są zawarte w grze pociągają za sobą dość wygórowane wymagania sprzętowe. Oczywiście możemy grać ustawiając poziom detali na „niski” ale wtedy gra traci wiele na jakości. Niestety tak to już jest, że gry dobre pod względem graficznym wykorzystują nasz sprzęt do maksimum. Czytając powyższą recenzję można by pomyśleć iż EE: Comanche vs Hokum jest grą zasługującą na miano najlepszego symulatora śmigłowca na PC, gdyż nie posiada praktycznie żadnych minusów a ja podałem jedynie jej zalety. Czy tak jest? Hmm ... być może jest to w tym momencie najlepszy symulator śmigłowca ale (no właśnie, zawsze musi być jakieś ale!) ... czegoś tej grze brakuje, czegoś co posiadał stareńki Comanche, czegoś co przyciągnęło by nas na długie godziny do monitora. Owszem, grałem w EE: Comanche vs Hokum przez parę dni, ale po wykonaniu kilkunastu misji odłożyłem go na półkę. Wiem natomiast, iż dla każdego fana symulatorów helikoptera powinna to być pozycja obowiązkowa. Dla zachęty podam jeszcze, że w momencie gdy będziecie czytać tę recenzję powinna pokazać się wersja całkowicie spolszczona. Na koniec chciałbym jeszcze dodać, że obserwując reakcje moich znajomych na EE: Comanche vs Hokum należy stwierdzić iż gra ta przyciąga nie tylko „maniaków” śmigłowców, ale również tych którzy nigdy wcześniej z helikopterami nie mieli nic wspólnego. I chyba o to właśnie w grze pretendującej do miana „dobrej” chodzi.