Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Comanche 4 (PC)
OkładkaComanche 4 (PC)

Comanche 4 PC

Kolejna, czwarta odsłona sztandarowej serii firmy NovaLogic, symulatora śmigłowca bojowego RAH66 – „Comanche”, która ponownie pozwala wszystkim jej fanom na wcielenie się w postać pilota najbardziej zaawansowanego śmigłowca bojowego armii Stanów Zjednoczonych.

Zręcznościowe | helikoptery

Comanche 4 Premiera PC

15listopada2001

pudełko PL

20grudnia2001

producent: Novalogic Inc. wydawca: Novalogic Inc. wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Najnowsza część sztandarowej gry firmy NovaLogic, która to od momentu ukazania się pierwszej części w roku 1992 dla wielu graczy nosi miano legendarnego tytułu. Jak to miało miejsce w poprzednich częściach, tak i tu mamy do czynienia z bardzo dobrej jakości trójwymiarową grafiką wykorzystującą większość współczesnych akceleratorów graficznych. Dokładnie odtworzono maszynę, awionikę, teren, instalacje naziemne oraz całą występująca broń.

Sama gra nie odbiega od koncepcji gry z 1992 roku (części pierwszej), tzn. nie jest to super realistyczny symulator, do którego opanowania trzeba przeczytać 150 stronicową instrukcję, lecz wciągająca gra o charakterze „first-person shooter”, oczywiście z regulowanym poziomem trudności. Nie znaczy to jednak, że Comanche 4 jest zręcznościówką całkowicie pozbawioną realizmu. Autorzy dokładnie odtworzyli wszystkich naszych przeciwników, między innymi: śmigłowce Ka-50, Ka-52 oraz Mi-24, a także całą gamę wykorzystywanego uzbrojenia, jak: rakiety AIM-9s, AGM-114s, Hydra-70s i działka 20 mm XM301.

Twórcy przygotowali sześć kampanii, umiejscowionych w kilku rejonach naszego globu. Nie raz przyjdzie nam lawirować maszyną nad dzikimi tropikalnymi puszczami, w terenie górzystym, nad wyspami i pustyniami, w terenie zurbanizowanym, a wszędzie tam czai się wróg. Nie zapomniano również o możliwości rozgrywki wieloosobowej, gdzie nawet 16 graczy może zmagać się ze sobą za pośrednictwem serwisu NovaWorld.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 490 głosów czytelników.

Comanche 4 cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Comanche 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Comanche 4 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick