Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Comanche 4 (PC)

Comanche 4 PC

Kolejna, czwarta odsłona sztandarowej serii firmy NovaLogic, symulatora śmigłowca bojowego RAH66 – „Comanche”, która ponownie pozwala wszystkim jej fanom na wcielenie się w postać pilota najbardziej zaawansowanego śmigłowca bojowego armii Stanów Zjednoczonych.

Zręcznościowe | helikoptery

PC Windows
Okładka Comanche 4 (PC)

producent: Novalogic Inc.

wydawca: Novalogic Inc.

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2001

20grudnia2001

pudełko PL

Najnowsza część sztandarowej gry firmy NovaLogic, która to od momentu ukazania się pierwszej części w roku 1992 dla wielu graczy nosi miano legendarnego tytułu. Jak to miało miejsce w poprzednich częściach, tak i tu mamy do czynienia z bardzo dobrej jakości trójwymiarową grafiką wykorzystującą większość współczesnych akceleratorów graficznych. Dokładnie odtworzono maszynę, awionikę, teren, instalacje naziemne oraz całą występująca broń.

Sama gra nie odbiega od koncepcji gry z 1992 roku (części pierwszej), tzn. nie jest to super realistyczny symulator, do którego opanowania trzeba przeczytać 150 stronicową instrukcję, lecz wciągająca gra o charakterze „first-person shooter”, oczywiście z regulowanym poziomem trudności. Nie znaczy to jednak, że Comanche 4 jest zręcznościówką całkowicie pozbawioną realizmu. Autorzy dokładnie odtworzyli wszystkich naszych przeciwników, między innymi: śmigłowce Ka-50, Ka-52 oraz Mi-24, a także całą gamę wykorzystywanego uzbrojenia, jak: rakiety AIM-9s, AGM-114s, Hydra-70s i działka 20 mm XM301.

Twórcy przygotowali sześć kampanii, umiejscowionych w kilku rejonach naszego globu. Nie raz przyjdzie nam lawirować maszyną nad dzikimi tropikalnymi puszczami, w terenie górzystym, nad wyspami i pustyniami, w terenie zurbanizowanym, a wszędzie tam czai się wróg. Nie zapomniano również o możliwości rozgrywki wieloosobowej, gdzie nawet 16 graczy może zmagać się ze sobą za pośrednictwem serwisu NovaWorld.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 487 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Comanche 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Comanche 4

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Comanche 4 - recenzja gry
Comanche 4 - recenzja gry

Recenzja 21 stycznia 2002, 12:23

Najpierw trening, pomocny w przypomnieniu lub całkiem świeżym zapoznaniu się sterowaniem ósmym cudem amerykańskiej myśli technicznej, zwanym Comanche’em - wyrazem pochodzącym od nazwy jednego z czerwonoskórych plemion, zamieszkujących nowy kontynent po dziś dzień. Wracając do tematu gry - po ukończeniu nauki przystąpiłem do sedna sprawy, czyli kampanii. Z dostępnych sześciu, wybrałem pierwszą i niech się dzieje, co chce, pomyślałem. Pierwsza misja poszła bez problemu, druga też, w trzeciej dopiero zaczęły się schody. Po którymś z kolei rozpoczęciu od nowa rozgrywki, po prostu wyłączyłem komputer. A szacunek dla ludzi, którzy wymyślili zapisywanie stanu gry dopiero po ukończeniu misji, został wystawiony na sporą próbę. To był totalny obłęd. Rozpoczynać od nowa misję, bo ostatni pozostały na polu bitwy czołg mnie rozwalił! Takie rzeczy potrafią nieźle zniechęcić.