Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lipca 2008

Quantum of Solace i Spider-Man: Web of Shadows w październiku
Quantum of Solace i Spider-Man: Web of Shadows w październiku

Dorota Drużko, 21 lipca 2008, 16:25

Firma Activision podała dziś daty premiery dwóch produkcji bazujących na filmowych licencjach - Quantum of Solace oraz Spider-Man: Web of Shadows. Pierwsza z nich, przygotowywana z myślą o PC oraz konsolach PS3, PS2, Wii, Xbox 360, PSP i DS zadebiutuje 31 października. Czyli zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami ukaże się mniej więcej w wtedy, gdy do kin trafi film o tym samym tytule.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 14:05

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Nintendo liderem w USA, co nowego na XBLA, co pokaże JoWooD na Games Convention, Konami zapowiedziało angielskojęzyczną wersję Time Hollow, Co z Bioshockiem 2 i inne. Zapraszamy do lektury.

Sonic and the Black Knight już oficjalnie

Filip Grabski, 21 lipca 2008, 13:50

Wczoraj pojawiły się pierwsze doniesienia o nowej grze ze słynnym naddzwiękowym jeżem w roli głównej, a dzisiaj mamy oficjalne potwierdzenie – Sonic and the Black Knight nadchodzi.

Powstaje Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic
Powstaje Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic

Dorota Drużko, 21 lipca 2008, 13:29

Prawie trzy lata temu światło dzienne ujrzała nietypowa bijatyka - Rag Doll Kung Fu autorstwa Marka Healey'a, obecnie znanego bardziej jako osobę stojącą za LittleBigPlanet. Wygląda na to, że tamta produkcja bardzo przypadła do gustu ludziom z Tarsier Studios, gdyż obecnie przygotowują oni nową wersję wojowniczych kukiełek, którą otrzymają jedynie posiadacze PS3.

Limitowana Edycja Gears of War 2
Limitowana Edycja Gears of War 2

Dorota Drużko, 21 lipca 2008, 11:51

W sklepach internetowych pojawiła już się możliwość dokonania przedpremierowego zakupu Gears of Wars 2 w Limitowanej Edycji. Możemy ją znaleźć między innymi w ofercie brytyjskiego Play oraz amerykańskiego GameStop.

Sony szykuje dwanaście zapowiedzi na targi Games Convention
Sony szykuje dwanaście zapowiedzi na targi Games Convention

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 11:44

Po bombie atomowej w postaci Final Fantasy XIII, jaka wybuchła na konferencji Microsoftu, impreza Sony nie zrobiła już takiego wrażenia. Firmie zabrakło czegoś, czym można by było przyćmić sukces amerykańskich marketingowców. A może po prostu panowie z Kraju Kwitnącej Wiśni czekają na dogodniejszy moment?

Grający w LittleBigPlanet będą mogli pobierać opłaty za swoje kreacje
Grający w LittleBigPlanet będą mogli pobierać opłaty za swoje kreacje

Filip Grabski, 21 lipca 2008, 11:17

Chcesz dorobić do kieszonkowego grając w platformówkę? Czytaj dalej – nadchodząca LittleBigPlanet może dać ci taką możliwość.

Szef EA Sports pojawi się w FaceBreaker?
Szef EA Sports pojawi się w FaceBreaker?

Dorota Drużko, 21 lipca 2008, 10:51

Jak wiemy FaceBreaker, pierwsza produkcja należąca do stworzonej przez Electronic Arts marki Freestyle, wykorzysta technologię Photo Game Face. Ta umożliwia przeniesienie swojego wizerunku do wirtualnego świata, aby tego dokonać wystarczy jedynie wgrać swoje zdjęcie i na jego podstawie stworzyć model w grze.

Czym jest Portal: Still Alive?
Czym jest Portal: Still Alive?

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 10:48

Zapewnie wiele osób oglądających lub czytających co też ciekawego wydarzyło się konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3 zastanawiało się, czym jest zapowiedziany tam, ekskluzywny dla usługi Xbox Live Arcade tytuł Portal: Still Alive. Prowadzący tę część imprezy John Sheppert właściwie poza stwierdzeniem, że będzie to gra na wyłączność nie zająknął się o niej ani słowem. Z pomocą w wyjaśnieniu sprawy przychodzi jeden z redaktorów serwisu Game Set Watch.

Nowe szczegóły na temat Dead Rising w wersji na Wii
Nowe szczegóły na temat Dead Rising w wersji na Wii

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 10:14

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was, że Dead Rising, jeden z hitów 2006 roku na Xboksa 360 zostanie wydany także na konsoli Wii. Dzisiaj możemy zaprezentować już pierwsze screenshoty pochodzące z tego tytułu oraz podać nieco więcej konkretów dotyczących samej rozrywki.

Czy powstanie gra na podstawie filmu Serenity?
Czy powstanie gra na podstawie filmu Serenity?

Filip Grabski, 21 lipca 2008, 10:02

Przedstawiciel Universal Pictures Digital Platform Group podczas zakończonych targów E3 w Los Angeles stwierdził, że powstanie gry na podstawie bardzo popularnego w USA filmu Serenity jest możliwe.

Premiery gier w Polsce (14-20 lipca)
Premiery gier w Polsce (14-20 lipca)

Marek Grochowski, 21 lipca 2008, 09:30

W ubiegłym tygodniu półki polskich sklepów nie ugięły się pod ciężarem premierowych gier. Całe szczęście, że moment, w którym nowości dało się policzyć na palcach jednej ręki, przypadł akurat na targi E3. Inaczej bylibyśmy świadkami totalnej posuchy, tym bardziej, że również plany wydawnicze rodzimych dystrybutorów nie wzbogaciły się ostatnio o żaden głośny tytuł.

Microsoft po raz pierwszy zarobił na grach

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 09:15

Microsoft po raz pierwszy w historii zarobił na konsolach i grach w ogóle. Takie oficjalne dane znalazły się w najnowszym raporcie za rok fiskalny zakończony 30 czerwca, dotyczącym oddziału firmy (The Entertainment & Devices Division) zajmującego się m.in. właśnie marką Xbox oraz Zune, a także propagowaniem inicjatywy Games for Windows.

Złoty Soul Calibur IV
Złoty Soul Calibur IV

Przemysław Zamęcki, 21 lipca 2008, 08:52

Soul Calibur IV wszedł w fazę gold, co oznacza, że wszelkie prace nad produkcją zostały już zakończone i gra zgodnie z harmonogramem trafi do sklepów – poinformowała korporacja Namco Bandai.