Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lipca 2008

Capcom na targach E3 2008

fsm, 9 lipca 2008, 16:23

Wiele dużych firm pojawi się na rozpoczynających się po weekendzie targach E3 (E3 Media & Business Summit). Informowaliśmy już jakie gry pokaże Square Enix, a teraz pora na listę produktów Capcomu.

PlayStation 3 + Google Earth + Zombie = The Last Guy
PlayStation 3 + Google Earth + Zombie = The Last Guy

fsm, 9 lipca 2008, 15:15

Japończycy lubią zaskakiwać. Sony jest japońskie, więc nic dziwnego, że zaskakuje. Fachowcy z Sony Computer Entertainment przygotowują bowiem właśnie grę dla konsoli PlayStation 3, łączącą zasoby Google Earth z uciekaniem przed hordami żywych trupów.

Square Enix na targach E3 2008

fsm, 9 lipca 2008, 14:55

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się najsłynniejsze targi elektronicznej rozrywki – E3, których pełna nazwa od zeszłego roku brzmi E3 Media & Business Summit. Sama impreza nie jest już dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla przedstawicieli branży.

Activision Blizzard stało się faktem

fsm, 9 lipca 2008, 14:44

Jak należało się spodziewać, akcjonariusze Activision zdecydowaną większością przyjęli wczoraj połączenie ich firmy z francuskim Vivendi Games.

GOL Adventure 2008 - Wyprawa na Games Convention

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lipca 2008, 14:40

Od początku miesiąca każdy z naszych czytelników ma możliwość wzięcia udziału w konkursie „Wyprawa na Games Convention”. Dla czytelników posiadających aktywny abonament MayClub przygotowaliśmy dodatkową możliwość zdobycia „przepustki" na największe europejskie święto gier.

Nowy projekt twórców Darwinii

vampire, 9 lipca 2008, 12:54

Okazuje się, że niezależne studio deweloperskie, Introversion Software, pracuje właśnie nad projektem dla publicznej, brytyjskiej stacji telewizyjnej - Channel 4. Informację tę przekazał w swym wczorajszym wpisie zamieszczonym na oficjalnym blogu firmy główny projektant, Chris Delay. Przyznał on, że sam pomysł na Chronometer, bo taki właśnie tytuł gra otrzymała, zrodził się już wcześniej.

Nowości od Rare
Nowości od Rare

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 12:34

Firma Rare, znana z takich gier, jak Banjo-Kazooie, Conker’s Bad Fur Day czy Perfect Dark podpisała umowę z Audiokinetic, kanadyjskim producentem oprogramowania Wwise, wprowadzającego nowe standardy tworzenia ścieżek audio dla gier komputerowych i video.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 11:17

Dzisiejsze „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to: amerykańska premiera DMC4, czym jest Crysis Wars, nowa edycja Children of the Nile, łatki do Team Fortress 2 i Playstation 3, nowe Xboksy 360 i data premiery Multiwinii. Zapraszamy do lektury.

Formuła 1 w wykonaniu Codemasters pozostanie symulacją
Formuła 1 w wykonaniu Codemasters pozostanie symulacją

vampire, 9 lipca 2008, 10:54

Jak pamiętamy, w przypadku swojej pierwszej gry, poświęconej wyścigom Formuły 1, firma Codemasters ma zamiar trafić w gusta zarówno miłośników wyścigów zręcznościowych, jak i hardcorowych maniaków symulacji. Z tego właśnie powodu, ci drudzy wyrazili swoje obawy na jej oficjalnym forum.

Pierwsze informacje o Blitz: The League II
Pierwsze informacje o Blitz: The League II

ult, 9 lipca 2008, 10:43

Znane są pierwsze konkrety, dotyczące Blitz: The League II, zręcznościowej gry sportowej, której producentem jest Midway, firma odpowiedzialna m.in za stworzenie serii Mortal Kombat.

Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?
Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 10:29

W październiku 2005 roku dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się kolejna część serii Castle Wolfenstein. Nad grą czuwa ekipa Raven Software, zaś wyniki jej pracy mieliśmy poznać najwcześniej w tym lub najpewniej w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony już w przyszłym tygodniu, podczas E3 Media & Business Summit.

Gears of War 2 ukaże sie 9 listopada?
Gears of War 2 ukaże sie 9 listopada?

vampire, 9 lipca 2008, 09:54

Jak już wcześniej pisaliśmy, wiele wskazuje na to, że nowy shooter studia Epic Games - Gears of War 2 powinien ukazać się w listopadzie tego roku. Teraz do tamtych informacji dołączył kolejny trop i to w dodatku wyznaczający bardziej precyzyjną datę. Otóż gdy odwiedzimy oficjalną stronę gry przywita nas obraz postaci trzymającej łańcuszki z nieśmiertelnikami.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (22-28 czerwca)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (22-28 czerwca)

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 09:39

Przed Wami ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 22 do 28 czerwca. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Zapowiedziano grę Sarah's Emergency Room
Zapowiedziano grę Sarah's Emergency Room

ult, 9 lipca 2008, 09:27

Producent gier komputerowych, firma Gameinvest, zapowiedział, iż powstaje Sarah's Emergency Room – sympatyczny symulator pielęgniarki, przeznaczony dla graczy w każdym wieku.

Ubisoft nabył firmę odpowiedzialną za produkcję efektów specjalnych do filmów Sin City i 300
Ubisoft nabył firmę odpowiedzialną za produkcję efektów specjalnych do filmów Sin City i 300

Przemysław Zamęcki, 9 lipca 2008, 09:06

Ubisoft wybrał się na małe zakupy. Ich owocem okazało się studio Hybride Technologies. Ci panowie co prawda nie tworzą żadnych gier, ale za to są autorami efektów specjalnych do filmów.