Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 lipca 2008

Bourne wraca do Ludlum Entertainment

Łosiu, 31 lipca 2008, 12:28

Dosłownie przedwczoraj podaliśmy informację, o cięciach jakie przeprowadza nowopowstałe Activision Blizzard względem studiów developerskich Vivendi, a teraz Ludlum Entertainment – zajmujące się między innymi tworzeniem filmów na podstawie prozy Roberta Ludluma, oraz zarządzaniem w inny sposób jego spuścizną - ogłosiło, że odzyskało pełne prawa do tworzenia gier komputerowych opartych na powieściach tego zmarłego w roku 2001 autora.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 lipca 2008)

Przemysław Zamęcki, 31 lipca 2008, 12:08

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: premiera Geometry Wars: Retro Evolved 2, Nintendo i pamięci holograficzne, line-up Konami na targi w Lipsku, rosyjskojęzyczny WoW i inne. Zapraszamy do lektury.

Reklamy w grach – Google testuje oprogramowanie

Hed, 31 lipca 2008, 11:56

Firma Google prowadzi testy oprogramowania umożliwiającego umieszczanie reklam wewnątrz gier. Ma ono pozwalać na wyświetlanie spotów bezpośrednio w trakcie zabawy. Reklama mogłaby nawet zostać zaanonsowana przez bohatera danej produkcji. Czy już wkrótce prowadzone przez nas postacie zasugerują zmianę zwykłego proszku na lepszy?

Nowy projekt Bethesdy i Splash Damage będzie tytułem multiplatformowym

vampire, 31 lipca 2008, 11:54

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że firmy Bethesda Softworks (twórcy kolejnych części The Elder Scrolls obecnie pracujący nad Falloutem 3) i Splash Damage (Enemy Territory) podpisały umowę partnerską dotyczącą wspólnego projektu. Wczoraj podczas konferencji Develop 2008 szef Splash Damage, Paul Wedgwood, ujawnił serwisowi VideoGaming247 kilka informacji na ten temat.

Znamy datę premiery FIFA 09
Znamy datę premiery FIFA 09

Przemysław Zamęcki, 31 lipca 2008, 11:46

Brytyjski serwis MCV ujawnił datę premiery tegorocznej edycji serii FIFA. Gra w wersjach dla PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PlayStation 2, PC, PSP, DS-a i telefonów komórkowych trafi do sprzedaży w dniu 3 października.

Główny projektant Bioshocka pracuje nad „szalenie ambitnym” tytułem

artoor, 31 lipca 2008, 11:09

Ken Levine, człowiek odpowiedzialny za wielki sukces jaki odniósł Bioshock, wspomniał w wywiadzie dla serwisu videogaming247 o swym nowym, ambitnym projekcie. Wydawać by się mogło, że chodzi tutaj o drugą część przygód w podwodnym mieście Rapture, jednak jak sam stwierdził, ma w planach coś „bardziej szalonego”, przy czym niestety nie zdradza co ma na myśli. Wiemy natomiast, że prace nad grą faktycznie ruszyły i zespół developerów tworzy pierwsze elementy projektu.

Nowe wiadomości o Ragnarok Online DS
Nowe wiadomości o Ragnarok Online DS

Łosiu, 31 lipca 2008, 10:41

Rok temu poinformowaliśmy, że Ragnarok Online, koreańska gra należąca do gatunku Massively Multiplayer Online Role Playing Game (MMORPG), pojawi się w wersji na Nintendo DS. – dziś zaś podano w tej sprawie więcej szczegółów.

Dziś premiera pierwszego epizodu American McGee’s Grimm
Dziś premiera pierwszego epizodu American McGee’s Grimm

vampire, 31 lipca 2008, 09:54

Dziś odbędzie się premiera pierwszego epizodu nowego projektu autora Scraplandu i American McGee's Alice, czyli American McGee’s Grimm. Odcinek zatytułowany został A Boy Learns What Fear Is i podobnie jak kolejne zadebiutuje w serwisie GameTap, gdzie będzie dostępny do pobrania za darmo przez pierwszą dobę, później zaś trafi do płatnego archiwum.

Znamy minimalne wymagania Warhammer Online: Age of Reckoning

artoor, 31 lipca 2008, 09:32

Wczoraj informowaliśmy Was, iż gra Warhammer Online: Age of Reckoning jest praktycznie ukończona, co oznacza, że niebawem spodziewać się możemy jej premiery. Wszystkie osoby czekające na to ważne wydarzenie, ucieszą się z pewnością na wieść o udostępnionych przez Electronic Arts minimalnych wymagania sprzętowych.

Najpierw The Outsider, potem ... Elite IV!

Elrond, 31 lipca 2008, 09:12

David Braben i Elite – to nazwisko i ta seria gier pojawiają się jednocześnie gdy myślimy o symulatorze kosmicznym z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że śmiało można stwierdzić, iż obecnie tworzone gry z tego gatunku, do pięt Elite nie dorastają, a najbliższa przyszłość przyniesie to, czego od dawna oczekują fani – Elite IV.

Za 6 dni poznamy szczegóły na temat nowej gry twórców serii Gothic
Za 6 dni poznamy szczegóły na temat nowej gry twórców serii Gothic

artoor, 31 lipca 2008, 09:00

Informacja o przygotowywanym przez niemieckie studio Piranha Bytes nowym projekcie pojawiła się przed ponad rokiem i jasno mówiła, że twórcy serii Gothic pracują nad grą, niepowiązaną z ich dotychczasowymi produkcjami. Niestety od tego czasu nasza wiedza o tym projekcie praktycznie w ogóle nie powiększyła się. Deep Silver, nowy partner firmy, w końcu postanowił zakończyć ciszę i poinformował o starcie strony internetowej gry, o nazwie roboczej RPB.

Nominacje do nagród Game Critics Awards

artoor, 31 lipca 2008, 08:40

Tradycją już jest, że tuż po zakończeniu targów E3, najwięksi przedstawiciele amerykańskiej prasy wybierają najciekawsze gry pokazane w Los Angeles. W tym roku nagrody Game Critics Awards przyznane zostaną w 15 kategoriach. Nominowane zostały 43 gry oraz 3 urządzenia, w sumie od 21 wydawców.