Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2008, 12:28

Bourne wraca do Ludlum Entertainment

Dosłownie przedwczoraj podaliśmy informację, o cięciach jakie przeprowadza nowopowstałe Activision Blizzard względem studiów developerskich Vivendi, a teraz Ludlum Entertainment – zajmujące się między innymi tworzeniem filmów na podstawie prozy Roberta Ludluma, oraz zarządzaniem w inny sposób jego spuścizną - ogłosiło, że odzyskało pełne prawa do tworzenia gier komputerowych opartych na powieściach tego zmarłego w roku 2001 autora.

Dosłownie przedwczoraj podaliśmy informację, o cięciach jakie przeprowadza nowopowstałe Activision Blizzard względem studiów developerskich Vivendi, a teraz Ludlum Entertainment – zajmujące się między innymi tworzeniem filmów na podstawie prozy Roberta Ludluma oraz zarządzaniem w inny sposób jego spuścizną - ogłosiło, że odzyskało pełne prawa do tworzenia gier komputerowych opartych na powieściach tego zmarłego w roku 2001 autora.

W 2005 roku pojawiła się informacja, że Vivendi zakupiło od Ludlum Entetainment prawa do produkcji gier na podstawie m.in. cyklu o Bournie. Niedawno wydano na Playstation 3 i Xbox 360 efekt pracy High Moon Studios i Vivendi - The Bourne Conspiracy. Pozycja ta otrzymała noty w większości średnie (ocena na GRY-OnLine: 72%). Zapewne miało to wpływ na decyzję Activision, które podczas przeprowadzania „porządków” mogło postanowić właśnie o zwróceniu praw Ludlum Entertainment.

W tej chwili Ludlum Entertainment poszukuje inwestorów i partnerów do przyszłych projektów, co być może zaowocuje za jakiś czas kolejnymi grami – nie tylko z Jasonem Bournem.