Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy (PS3)

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

The Bourne Conpiracy jest grą akcji opartą na twórczości literackiej Roberta Ludluma, zmarłego w 2001 roku autora powieści sensacyjnych.

Akcji | TPP | książki | filmy

Okładka Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy (PS3)

producent: High Moon Studios

wydawca: Sierra

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

3cze2008

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Bourne Conpiracy jest grą akcji opartą na twórczości literackiej Roberta Ludluma, zmarłego w 2001 roku autora powieści sensacyjnych. Trylogia Bourne’a (kolejno Tożsamość Bourne’a, Krucjata Bourne’a, Ultimatum Bourne’a) jego autorstwa należy do klasyków gatunku i doczekała się już filmowych ekranizacji. Za przeniesienie powieści traktujących o losach Jasona Bourne’a na konsole najnowszej generacji odpowiada studio High Moon, znane z takich tytułów jak DarkWatch czy Spy Fiction. Grę wydała firma Sierra, oddział Vivendi Games.

Według powieści historia Bourne’a zaczyna się w momencie, gdy rybacy wyławiają z morza nieprzytomnego rozbitka, który w wyniku wypadku doznał amnezji i nie pamięta żadnych faktów ze swego życia. Poszukując swojej tożsamości szybko odkrywa, że nie jest zwykłym zjadaczem chleba, gdyż włada kilkoma językami, a na koncie posiada niezła sumę pieniędzy. Na dodatek stanowczo zbyt wiele osób interesuje się jego poczynaniami. Wkrótce okoliczności zmuszają bohatera do tego, aby zabijał i nie dał się zabić. A jest w tej sztuce bardzo sprawny. Z czasem odkrywa coraz bardziej wstrząsające fakty ze swojego „poprzedniego” życia. Życia elitarnego agenta-zabójcy, którego wielu najchętniej by uśmierciło.

Twórcy gry współpracowali z właścicielami praw autorskich do twórczości Roberta Ludluma, aby zachować zgodność z wymyślonym przez pisarza światem szemranych układów, intryg, spisków i skrytobójstw. Nie jest to jednak adaptacja odtwórcza, gdyż postanowiono wykorzystać tylko niektóre elementy z pierwotnej fabuły. W The Bourne Conspiracy poznajemy życie bohatera przed utratą pamięci oraz okoliczności, które doprowadziły do brzemiennego w skutki wypadku.

Dzięki grze możemy wcielić się w postać Jasona Bourne’a, renomowanego płatnego zabójcy, wykonującego zadania dla najpotężniejszych mocodawców. Aby pomyślnie ukończyć rozgrywkę (przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby), trzeba opanować umiejętność posługiwania się bronią palną i białą, walkę wręcz, sposoby na unikanie zagrożeń, a także wykazać się refleksem i szybkim podejmowaniem decyzji.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 341 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy - recenzja gry
Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy - recenzja gry

Recenzja 8 lipca 2008, 13:20

Najgorszym momentem gry jest scena pościgu w Paryżu. Nie dość, że model jazdy jest koszmarny, to ulice zabarykadowane są półprzezroczystymi ścianami. Wszystko świeci się jak choinka, a drogę wskazują snopy światła z nieba. Grze wyszłoby na dobre, gdyby tej misji nie było wcale. Reszta zabawy to minigierki polegające na naciskaniu klawiszy. Sami nie mamy szansy nawet postrzelać ze snajperki, dostajemy tylko sygnał, w którym momencie trzeba nacisnąć spust, reszta robi się już sama. Jakikolwiek wysiłek ze strony gracza ograniczono do minimum. O ile automatyzacja prostych, powtarzalnych i kontekstowych czynności jest pozytywnym trendem, o tyle autorzy Bourne’a poszli o krok za daleko.

X360
PS3