Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Kolejna odsłona wykreowanej przez koncern Ubisoft, skradankowej serii gier akcji z agentem Samem Fisherem.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie | TPS

Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

13kwi2010

X360

27kwi2010

PC

Conviction to piąta odsłona cyklu gier akcji opowiadających o agencie specjalnym Samie Fisherze. Produkt przygotowany przez oddział koncernu Ubisoft zlokalizowany w Montrealu, znacznie odbiega od swoich poprzedników pod względem koncepcji.

Fabuła nowej gry koncentruje się wokół poszukiwań morderców córki głównego bohatera. Sam prowadząc własne dochodzenie w tej sprawie zerwał kontakty zarówno z agencją, jaki i dawnymi znajomymi. Gdy Anna Grimsdottir, pracownik Third Echelon, kontaktuje się z Samem wskazując mu nowy trop – ten nie wie, że tak naprawdę jest to tylko pretekstem, by ponownie wciągnąć go do pracy w agencji. Co jest początkiem nowej przygody.

Conviction jest produktem dla serii rewolucyjnym, gdyż stawia na bardziej dynamiczną rozgrywkę i nowoczesne sposoby narracji. W związku z tym pierwszym w stosunku do części poprzednich uproszczony został zasób ruchów bohatera, by uczynić z niego po prostu precyzyjną maszynę do zabijania. Jeśli zaś chodzi o sposoby narracji – autorzy czerpią garściami inspiracji z takich produkcji jak serial 24 godziny czy filmy Tożsamość Bourne’a i Uprowadzona.

Conviction zawiera także tryb rozgrywki kooperacyjnej, w którym pod kontrolę graczy oddanych zostało dwóch agentów do zadań specjalnych - Amerykanin imieniem Archer i jego rosyjski kompan, Kestrel. Obaj panowie mają do wykonania zestaw misji, składających się na blisko pięciogodzinne wprowadzenie do właściwych przygód Sama Fishera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 3527 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 2467 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 10 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - recenzja gry
Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction - recenzja gry

Recenzja 3 maja 2010, 06:28

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie konstrukcja większości plansz, gdyż zazwyczaj jest tak, że do celu prowadzi kilka drastycznie różniących się ścieżek. Można na przykład wybrać bardziej ryzykowne główne przejście, wolniej przekradać się bocznymi korytarzami, wejść do tuneli wentylacyjnych czy przemieszczać się po gzymsach. Pochwalić należy również spore zróżnicowanie odwiedzanych miejsc. Oprócz charakterystycznych dla serii kompleksów militarno-badawczych są to też między innymi etapy, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się w bliźniaczej serii Ghost Recon Advanced Warfighter, czy poziomy wyraźnie inspirowane cyklem Hitman. Mój zdecydowany faworyt to lunapark w pobliżu pomnika Waszyngtona. Założeniem pierwszej części tej misji jest wmieszanie się w tłum, wytropienie trzech agentów i przesłuchanie ich, bez jednoczesnego alarmowania obecnej w parku rozrywki ludności cywilnej. Nieco gorzej wypada sama końcówka, w której co rusz Fishera atakują nowi wrogowie, a on sam dysponuje mniejszą swobodą działania. Generalnie jednak w grze dzieje się więcej niż poprzednio, a do kolejnych misji podchodzimy z większym entuzjazmem.

PC
X360