Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2011, 14:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Splinter Cell 6, Starhawk) 10/05/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej łatce dla Total War: SHOGUN 2, premierze Hydrophobia Prophecy na Steamie, dacie premiery The Rockin’ Dead a także o możliwej zapowiedzi Starhawka w najbliższym czasie. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej łatce dla Total War: SHOGUN 2, premierze Hydrophobia Prophecy na Steamie, dacie premiery The Rockin’ Dead a także o możliwej zapowiedzi Starhawka w najbliższym czasie. Zapraszamy do lektury.

Total War: SHOGUN 2

Studio Creative Assembly opublikowało kolejną łatkę dla Total War: SHOGUN 2. Tym razem dodano długo oczekiwaną obsługę bibliotek DirectX 11, dzięki czemu posiadacze najnowocześniejszych kart graficznych mogą wykorzystać takie nowinki technologiczne, jak sprzętowa teselacja czy zaawansowane efekty światłocieniowe. Oprócz tego wprowadzone zostało wsparcie dla techniki anti-aliasing (wygładzanie krawędzi). Patch jest dostępny dla każdego posiadacza gry za pośrednictwem Steama.

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Splinter Cell 6, Starhawk) 10/05/11 - ilustracja #1

Hydrophobia Prophecy

Wczoraj na Steamie zadebiutowała Hydrophobia Prophecy – usprawniona wersja Hydrophobii wydanej w zeszłym roku tylko na Xboksa 360. Tytuł jest sprzedawany za równowartość 9.99 euro (ok. 40 złotych) i tego samego dnia miał ukazać się również na PlayStation Network. Z powodu awarii sieci Sony, premiera edycji na PS3 została przesunięta na bliżej nieokreślony termin.

The Rockin’ Dead

Firma bitComposer ogłosiła amerykańską datę premiery The Rockin’ Dead – klasycznej przygodówki point ‘n’ click obsługującej technologię wyświetlania obrazu 3D. Ta zmierzająca tylko na komputery osobiste produkcja ukaże się w Stanach Zjednoczonych 31 maja. Tymczasem od 13 kwietnia cieszyć się nią mogą mieszkańcy Niemiec.

Steam

Wszyscy użytkownicy Steama mogą teraz połączyć swoje konto z tym założonym w serwisie YouTube. Dzięki temu wybrane przez nas materiały filmowe udostępnimy znajomym na platformie Valve.

Tom Clancy’s: Splinter Cell 6

Od dłuższego czasu nie jest tajemnicą, że Ubisoft szykuje kolejną odsłonę serii Splinter Cell. Tymczasem do sieci wyciekło zdjęcie ze studia nagraniowego, prezentujące najprawdopodobniej roboczy ekran tytułowy gry. Co zwraca największą uwagę, to wizerunek Sama Fishera w charakterystycznym stroju i goglach, które porzucił w ostatniej części. Być może zwiastuje to powrót twórców do korzeni i dawnych rozwiązań.

Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Splinter Cell 6, Starhawk) 10/05/11 - ilustracja #2

Starhawk

Choć na temat Starhawka (następcy wydanego w 2007 roku Warhawka) póki co krążą jedynie plotki, to być może niedługo doczekamy się oficjalnej zapowiedzi tego tytułu. Wskazuje na to najnowszy wpis na Twitterze Dylana Jobe’a z firmy Lightbox Interactive rzekomo odpowiedzialnej za tę pozycję. Napisał on, że „oczekiwanie zakończy się w piątek”. Tego samego dnia w nowym odcinku GGTV zaprezentowana ma być „niespodzianka od Sony” – obie informacje zdają się więc mieć ze sobą wiele wspólnego. Za kilka dni dowiemy się, czy rzeczywiście chodzi o Starhawka.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Dragon’s Dogma

MDK 2

Tribes: Ascend

The Rockin’ Dead

Virtua Tennis 4

AQUA: Naval Warfare

Assassin’s Creed: Revelations

LEGO Piraci z Karaibów X360

LEGO Piraci z Karaibów PS3

FIFA 12

L.A. Noire

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w SBK 2011 Gramy!

The Lord of the Rings: War in the North – kulisy

Brink – zwiastun na premierę

Hunted: The Demon’s Forge – Forging a World (PL)

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game – trailer

The Witcher 2: Assassin’s of Kings - lokacje