Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2011, 14:52

autor: Olek

Starhawk – następca Warhawka „prawie” oficjalnie potwierdzony

Chris Hawke z serwisu SystemLink nie ma wątpliwości. Sequel wydanej w 2007 roku gry Warhawk powstaje i nosić będzie tytuł Spacehawk. Produkcją strzelaniny zajmuje się firma Lightbox Interactive, która przejęła pałeczkę po zamkniętym studiu deweloperskim Incognito Entertainment. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3, a jej oficjalnej zapowiedzi można spodziewać się w maju.

Chris Hawke z serwisu SystemLink nie ma wątpliwości. Sequel wydanej w 2007 roku gry Warhawk powstaje i nosić będzie tytuł Starhawk. Produkcją strzelaniny zajmuje się firma Lightbox Interactive, która przejęła pałeczkę po zamkniętym studiu deweloperskim Incognito Entertainment. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3, a jej oficjalnej zapowiedzi można spodziewać się w maju.

Pogłoski o drugiej części Warhawka pojawiły się w ubiegłym miesiącu. Ich źródłem był saudyjski portal NG4A. Redakcji serwisu SystemLink udało się porozmawiać na ten temat z anonimowym pracownikiem firmy Sony Computer Entertainment, która jest wydawcą gry. Informator ujawnił, że prace nad Starhawkiem toczą się już od dłuższego czasu, a poczynaniami ekipy deweloperskiej kieruje Dylan Jobe, czyli główny projektant Warhawka.

Starhawk – następca Warhawka „prawie” oficjalnie potwierdzony - ilustracja #1

Podstawowe elementy rozgrywki pozostaną niezmienne. Graczy czeka więc solidna dawka strzelania w powietrzu, na ziemi oraz (co będzie nowością) w przestrzeni kosmicznej. Rzecz jasna nie zabraknie sporego arsenału pojazdów – począwszy od terenówek, poprzez czołgi i samobieżną artylerię, a na futurystycznych samolotach i statkach kosmicznych skończywszy.

Gra korzystać będzie z nowego silnika graficznego, który ma zapewnić nieco kreskówkową stylistykę oprawy wizualnej. Podobnie jak w Warhawku, główny nacisk położony zostanie na zabawę w trybie multiplayer, ale zwolennicy rozgrywki solowej mogą liczyć na rozbudowaną i wciągającą kampanię dla jednego gracza.

Pracownik SCE, który jest źródłem przecieku, twierdzi również, że Starhawk ukaże się jedynie w edycji pudełkowej na płytach Blu-ray. Jego zdaniem, gra oficjalnie zapowiedziana zostanie jeszcze przed zaplanowanymi na początek czerwca targami E3 w Los Angeles, a połowa maja to wręcz idealny moment.