Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka StarHawk (PS3)
OkładkaStarHawk (PS3)

StarHawk PS3

StarHawk to sequel wydanej w 2007 roku sieciowej strzelaniny Warhawk. Akcja gry osadzona została w realiach science-fiction. Gracz wciela się w rolę najemnika Emmetta Gravesa, który staje do walki z dowodzoną przez jego brata grupą Wyrzutków.

Akcji | TPP | elementy strategiczne | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

StarHawk Premiera PS3

8maja2012

pudełko PL

9maja2012

StarHawk jest kontynuacją wydanego w 2007 roku Warhawka, będącego w swoim czasie jednym z najbardziej popularnych sieciowych tytułów na PlayStation 3. W sequelu twórcy kontynuują pomysły i idee poprzednika, jednocześnie dodając bardziej rozbudowany tryb dla jednego gracza. Za stworzenie produkcji odpowiedzialne jest studio LightBox Interactive, złożone m.in. z byłych pracowników Incognito Entertainment oraz Sony Santa Monica.

W jednoosobowej kampanii wcielamy się w Emmetta Gravesa – byłego górnika, który narażony na działanie energii Rift został najemnikiem do wynajęcia. Stajemy naprzeciw grupy Wyrzutków (ang. Outlaws), których Rift zamieniła w potwory. Jednym z celów głównego bohatera jest odszukanie brata, stojącego na czele przeciwników. Fabuła nie jest zbyt oryginalna i stanowi raczej pretekst do samej zabawy.

Wprowadzenie trybu dla jednego gracza sprawia, że tytuł jest bardziej przystępny także dla osób stroniących od rozgrywki sieciowej. Gra nadal pozostaje rasową strzelaniną, w której równie ważne jest działanie na własnych nogach, jak i zasiadając za sterami różnych pojazdów i robotów. Oprócz tego wprowadzone zostały pewne elementy strategii, opierające się na zbieraniu surowców i wznoszeniu różnorakich konstrukcji. Takie połączenie rozwiązań znanych z dwóch różnych gatunków sprawiło, że zabawa stała się ciekawsza i bardziej różnorodna.

Multiplayer oferuje możliwość jednoczesnej zabawy 32 osobom przez Sieć, ale nie brakuje też kooperacji dla czterech graczy (również na podzielonym ekranie). W jednym z trybów, gdzie ważna jest odpowiednia współpraca z naszymi kompanami, odpieramy kolejne fale przeciwników. Gra wspiera klany, rankingi, turnieje i listy znajomych. Oprawa graficzna została poprawiona względem pierwowzoru, ale zachowała swój charakterystyczny, nieco komiksowy i przerysowany styl.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

StarHawk cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI StarHawk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.