Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2012, 09:24

autor: Hed

Beta Starhawk jest dostępna dla wszystkich użytkowników PlayStation 3

Trwająca od jakiegoś czasu beta gry Starhawk jest dostępna dla wszystkich użytkowników PlayStation 3. Do tej pory mogli grać w nią tylko posiadacze abonamentu PlayStation Plus.

Beta Starhawk jest dostępna dla wszystkich użytkowników PlayStation 3 - ilustracja #1

Firma Sony Computer Entertainment potwierdziła na blogu PlayStation, że publiczna beta gry Starhawk wystartowała na PlayStation 3. Wszyscy użytkownicy konsoli mogą udać się do PlayStation Store i pobrać pliki, a potem sprawdzić produkcję w akcji. Dzieło studia LightBox Interactive jest strzelanką TPP z rozbudowanym trybem multiplayer, w którym walczymy na dużych mapach, korzystamy z pojazdów i stawiamy budynki niczym w strategii czasu rzeczywistego.

Nie wiadomo, ile potrwa beta Starhawk, ale twórcy ostrzegli, że nie będzie ona dostępna wiecznie - osoby zainteresowane powinny sprawdzić ją jak najszybciej. Deweloper przedstawił też kilka porad dla nowych graczy na blogu PlayStation - w tym mapy dwóch pól bitew, jakie są dostępne w wersji testowej oraz parę ciekawych wskazówek taktycznych. Produkcję można zobaczyć w akcji na poniższym zwiastunie, przygotowanym właśnie z myślą o becie. Warto przypomnieć, że wcześniej grę testowali użytkownicy PlayStation Plus.

Starhawk jest kontynuacją gry Warhawk, czyli jednej z pierwszych produkcji wydanych na PlayStation 3 (sam Warhawk nawiązuje do gry pod tym samym tytułem z PlayStation). Tym razem skala bitew została zwiększona, a twórcy wzbogacili rozgrywkę o parę nowości. Podczas walki możemy budować konstrukcje produkujące między innymi pojazdy, stawiać fortyfikacje i stosować wiele innych taktyk. Wszystko to kojarzy się z takimi tytułami jak Section 8: Prejudice.

Pełna wersja Starhawk zostanie wydana w maju tego roku na PlayStation 3. Oprócz rozbudowanego trybu multiplayer, gra będzie zawierała kampanię solową.