Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2012, 21:58

autor: Olek

Sins of a Dark Age – nowa, darmowa gra twórców Sins of a Solar Empire

Deweloperzy ze studia Ironclad Games odkryli karty. Ich nowe dzieło - Sins of a Dark Age będzie sieciowym RTS-em, przeznaczonym do rozgrywki drużynowej. Gracze mogą spodziewać się wielu ciekawych rozwiązań, wykraczających poza ramy tego gatunku.

Sins of a Dark Age – nowa, darmowa gra twórców Sins of a Solar Empire - ilustracja #1

Zgodnie z obietnicami, studio deweloperskie Ironclad Games ujawniło pierwsze szczegóły związane ze swoją nową produkcją. Zagadkowy akronim SOADA, pod jakim projekt znany był do tej pory, należy rozwinąć w Sins of a Dark Age. Według zapewnień twórców, powstająca gra ma wnieść powiew świeżości do gatunku sieciowych strategii czasu rzeczywistego. Wielu graczy ucieszy też wiadomość, że tytuł udostępniany będzie na zasadzie free-to-play.

Informacja na oficjalnej stronie internetowej Sins of a Dark Age nie pozostawia wątpliwości, że nowe dzieło ekipy Ironclad Games to drużynowy RTS w klimatach fantasy. Określenie „hero & commander strategy” (strategia bohatera i dowódcy) pozwala jednak sądzić, że będziemy mieli do czynienia z czymś wykraczającym poza ramy tego gatunku.

Według wyjaśnień deweloperów, gracze uformują kilkuosobowe drużyny złożone z dowódcy oraz bohaterów. Ten pierwszy zajmie się przygotowaniem zaplecza gospodarczego i tworzeniem armii, która wspierać będzie działania pozostałych członków zespołu. Herosi z kolei wezmą bezpośredni udział w widowiskowych bitwach przeciw konkurencyjnym ekipom lub komputerowej sztucznej inteligencji.

- Pierwsze oblężenie, w którym bierzesz udział, jest wprost niesamowite. Wyobraź sobie, że twój dowódca wysyła pierwszą falę piechoty przeciw obronie wroga. Kiedy zaczynają ponosić straty, daje sygnał Tobie i twoim towarzyszom do szarży. Tuż po tym salwy z jego machin oblężniczych i strzał wypuszczanych przez łuczników przelatują nad głowami. W tym czasie fale egzotycznej magii przelewają się przez pole bitwy, unicestwiając całe oddziały żołnierzy po obu stronach. Nagle wroga kawaleria wyskakuje z ukrycia, próbując dopaść magów pozostawionych bez obstawy. To, co wydarzy się potem, może zdecydować o losach całej wojny – przekonuje Blair Fraser, producent i współwłaściciel Ironclad Games.

Czego można spodziewać się po Sins of a Dark Age? Jeśli wierzyć zapewnieniom deweloperów, szykuje się prawdziwy wielogatunkowy miks. Drużynowy RTS wzbogacony zostanie bowiem o elementy gry akcji i cRPG. Nie zabraknie też sieciowych rankingów, systemu powtórek, a nawet filmików z efektownymi ujęciami typu kill-cam.

Sins of a Dark Age – nowa, darmowa gra twórców Sins of a Solar Empire - ilustracja #2

Termin premiery gry nie został jeszcze ujawniony. Wiadomo jedynie tyle, że Sins of o Dark Age ukaże się w tym roku. Tytuł dystrybuowany będzie na zasadzie free-to-play z opcją mikropłatności. Twórcy uspokajają jednak, że nie mają zamiaru sprzedawać udogodnień, które mogłyby wpływać na balans rozgrywki. Zamiast tego oferowane będą np. dodatkowe postaci albo unikalne „skórki” dla herosów.

Niebawem powinniśmy dowiedzieć się kolejnych szczegółów na temat tej produkcji. Gracze, którzy już przekonali się do Sins of a Dark Age mogą zarejestrować swoje konta na oficjalnej stronie internetowej, a przy odrobinie szczęścia otrzymają zaproszenia do zamkniętych beta-testów.

  1. Oficjalna strona Sins of a Dark Age