Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2012, 10:00

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Nowa gra twórców Sins of a Solar Empire nadchodzi

Kanadyjskie studio Ironclad Games, producent gry Sins of a Solar Empire, pracuje nad nowym projektem. Szczegóły na temat gry ukrywającej się pod skrótowcem SOADA zostaną ujawnione za 8 dni.

Nowa gra twórców Sins of a Solar Empire nadchodzi - ilustracja #1

Jeśli oczekujecie na wiadomości dotyczące następnej odsłony serii Sins of a Solar Empire, to… niestety nie mamy dla Was żadnych nowych wieści. Dotarliśmy za to do informacji o nowej grze studia Ironclad Games – twórców wspomnianej strategii. Niewielki zespół deweloperski z Kanady pracuje obecnie nad produkcją ukrywającą się pod akronimem SOADA.

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca to utrzymana w klimacie space-opery strategia czasu rzeczywistego. Fabuła gry przedstawia toczącą się w odległej przyszłości wojnę pomiędzy Koalicją Kupiecką, Imperium Vasari oraz Wygnanymi. Tytuł autorstwa niewielkiego studia z Kanady został bardzo ciepło przyjęty przez graczy (u nas otrzymał notę 8,5/10).

Nowy projekt studia Ironclad Games został zapowiedziany w formie strony-teasera www.soadagame.com. Na łamach witryny aktualnie możemy znaleźć jedynie zapytanie „Are You Worthy?” (pol. Czy jesteś godzien?) oraz licznik, który dojdzie do zera za osiem dni. Oprócz tych dwóch elementów, w tle widzimy sylwetkę bliżej nieokreślonego stwora oraz napis w tajemniczym języku.

Co może oznaczać skrót SOADA? Tego aktualnie nie wiemy. Biorąc pod uwagę fakt, że studio Ironclad Games jest niewielkie, a model rozgrywki w Sins of a Solar Empire się sprawdził, możemy przypuszczać, że twórcy nie będą eksperymentować i pozostaną przy nim oraz przy platformie sprzętowej, czyli PC. Zmianie najprawdopodobniej ulegnie uniwersum gry. Z dotychczasowych przesłanek oraz stylistyki strony soadagame.com wynika, że będzie to raczej świat fantasy.

W tej chwili ciężko powiedzieć coś konkretnego o nadchodzącym projekcie. Źródło strony nie zawiera żadnych podpowiedzi. Wiemy natomiast, że wydawcą nadchodzącego projektu będzie firma Infinite Game Publishing, która zajmuje się cyfrowym rozpowszechnianiem gier.

Nowa gra twórców Sins of a Solar Empire nadchodzi - ilustracja #2

Aktualnie studio Ironclad Games poszukuje świeżej krwi. Na stronie kanadyjskiego zespołu deweloperskiego widnieją ogłoszenia o pracę dla specjalisty ds. efektów cząsteczkowych, programisty (stanowisko obsadzone, ale podanie można wysyłać nadal) oraz artysty grafika.