Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sins of a Solar Empire (PC)
OkładkaSins of a Solar Empire (PC)

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca PC

Sins of a Solar Empire

Kosmiczna strategia czasu rzeczywistego autorstwa studia Ironclad Games, założonego przez byłych pracowników Rockstar Vancouver. Fabuła gry opowiada o wojnie, jaka toczy się pomiędzy Koalicją Kupiecką a dwoma agresywnymi nacjami, znanymi jako Wygnani oraz Imperium Vasari.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca Premiera PC

4lutego2008

pudełko PL

10lipca2008

producent: Ironclad Games wydawca: Stardock Corporation wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca

Battlefleet Gothic: Armada

Homeworld

Hegemonia: Żelazne Legiony

Gwiezdna strategia czasu rzeczywistego zrealizowana w trójwymiarowej grafice, a zatem, podobnie jak ma to miejsce w Homeworldzie, rozgrywana w pełni trójwymiarowej przestrzeni. Jest to debiutancki projekt studia Ironclad Games, założonego przez weteranów branży rozrywki elektronicznej, wywodzących się z zespołów Barking-Dog (Homeworld: Cataclysm, Treasure Planet: Battle at Procyon) i Rockstar Vancouver. Główną inspiracją dla autorów tej produkcji była stara gra planszowa pt. „Buck Rogers – Battle for the 25th Century”, w której to widzieliśmy dynamiczny system słoneczny, floty gwiezdne, herosów ze specjalnymi mocami i możliwości zdobywania planet. Niemałe znaczenie miały też popularne obecnie filmy w stylu Babylon 5 i Star Wars oraz pomysły i rozwiązania, które zastosowali w swoich poprzednich, wyżej wspomnianych, grach.

Fabuła opowiada o wojnie, jaka toczy się pomiędzy Koalicją Kupiecką (Trader Emergency Coalition) i dwoma agresywnymi oponentami znanymi pod nazwami: „Wygnani” (lub też „The Advent”) oraz Imperium Vasari. Grający mogą opowiedzieć się po stronie jednej z tych nacji, a następnie pokonać przeciwników. Każda z nich diametralnie różni się od siebie, wykorzystuje inne technologie, statki, struktury, czy bronie. Odmienne są ich historie i mity, a także strategie prowadzenia działań zbrojnych. Koalicja, z racji tego, że wojna nie jest istotą jej istnienia, na początku walki dysponuje nieco przestarzałą technologicznie bronią. Z kolei Wygnani odznaczają się rozwiniętymi umiejętnościami psionicznymi, zaś Imperium Vasari super zaawansowanymi nano-technologiami oraz zdolnościami pozwalającymi na manipulacje przestrzenią. Inne są także dążenia nacji – TEC chce po prostu obronić swoje systemy, Wygnani pragną zemsty i dostępu do surowców, a Vasari poszukują nowego miejsca na odbudowę swej rasy.

Niezależnie od tego, po której stronie zdecydują się walczyć gracze, w Sins Of A Solar Empire czeka na nich wielka kosmiczna epopeja, w której zwiedzą ogromne połaci przestrzeni kosmicznej, stoczą zacięte potyczki oraz podbiją liczne planety. Jednak walka to nie jedyna rzecz jaką oferuje nam ten tytuł. Możemy utrzymywać stosunki dyplomatyczne z mieszkańcami różnych światów, budować kolonie na powierzchniach planet, satelity na ich orbitach, czy wydobywać surowce naturalne. Ogólnie, wszelkie znane strategie ekonomiczne i dyplomatyczne stoją przed nami otworem - zrywamy i zakładamy alianse (w tym sekretne), blokujemy wrogie planety, ustanawiamy szlaki i umowy handlowe, manipulujemy rynkiem towarowym itp. W nasze ręce oddano również opcje rozwoju technologicznego oraz liczne udoskonalania jednostek.

Gra wykorzystuje specjalny, autorski Iron Engine, który został zaprojektowany właśnie po to, by podołać zaprezentowaniu gwiezdnych otchłani – używa on najnowszych technologii graficznych, w tym możliwości DirectX 9.0c, Bumpmapping, Shader Model 2.0, Multisampling itd. Ponadto, prócz trybu jednoosobowego tytuł ten oferuje możliwość toczenia potyczek wieloosobowych, nawet 10 osobom jednocześnie. Autorzy dodali też do gry edytor nowych map i scenariuszy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 10  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca cena w dniu premiery: 79,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista