Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sins of a Solar Empire: Diplomacy (PC)

Sins of a Solar Empire: Diplomacy PC

Drugi dodatek DLC do wydanej na początku 2008 roku kosmicznej strategii RTS studia Ironclad Games. Zgodnie z nazwą, Sins of a Solar Empire: Diplomacy koncentruje się przede wszystkich na wprowadzeniu do gry macierzystej nowych opcji dyplomatycznych.

To jest dodatek do gry Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca.

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

PC Windows
Okładka Sins of a Solar Empire: Diplomacy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego2010

Sins of a Solar Empire: Diplomacy jest drugim mikro-rozszerzeniem przeznaczonym do kosmicznej strategii czasu rzeczywistego Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca. Tym razem w nasze ręce oddane zostały przede wszystkim nowe opcje dyplomatyczne.

Po instalacji Diplomacy otrzymujemy dostęp do nowego ekranu z danymi na temat wzajemnych relacji pomiędzy poszczególnymi frakcjami, wraz z krótkim wyjaśnieniem panującej sytuacji. Dzięki niemu bardzo szybko jesteśmy w stanie ocenić, z którymi z nich warto nawiązać przyjazne stosunki.

To oczywiście nie wszystkie nowości. Kwalifikuje się do nich także możliwość zawiązywania nowych umów handlowych, których pozytywna realizacja jest równoznaczna z wzbogaceniem się o brakujące surowce. W każdej chwili możemy również zlecać misje sojuszniczym frakcjom, pogłębiając tym samym utrzymywane z nimi stosunki.

Ponadto Diplomacy uzupełnia grę o nową jednostkę – wysłannika dyplomatycznego. Jego rola jest dwojaka. Przede wszystkim wykorzystujemy go jako ambasadora, reprezentującego nas w odległych światach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zajął się on destabilizacją opozycyjnych rządów.

Ostatni dodatek do Sins of a Solar Empire: Grzechy Imperium Słońca wzbogaca również dzieło Ironclad Games o trzydzieści nowych technologii powiązanych bezpośrednio z zagadnieniem dyplomacji oraz modyfikuje sposób działania piratów, którzy stali się dzięki temu jeszcze groźniejszym przeciwnikiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Sins of a Solar Empire: Diplomacy

Klasyfikacja PEGI Sins of a Solar Empire: Diplomacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Sins of a Solar Empire: Diplomacy

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista

Najlepsze modyfikacje (12/05/2013) - m.in.Prometheus, Blitzkrieg i Dead Matter
Najlepsze modyfikacje (12/05/2013) - m.in.Prometheus, Blitzkrieg i Dead Matter

wiadomość12 maja 2013

W najnowszym przeglądzie modów omawiamy m.in. projekt oparty na kanwie filmu Prometheus, The Elder Scrolls w wydaniu strategicznym, platformówkową modyfikację do Half-Life 2 oraz zombiakowy sandbox korzystający z silnika CryEngine 2.

Zapowiedziano Sins of a Solar Empire: Rebellion

wiadomość2 marca 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników Sins of a Solar Empire. Na trwającej obecnie w San Francisco imprezie Game Developer Conference ujawniono Rebellion, czyli nowy samodzielny dodatek do tej gry.

Wieści ze świata (Fight Night, Worms 2: Armageddon, Sins of a Solar Empire) 10/02/10

wiadomość10 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Iron Man II, plotki o kontynuacji Demon’s Souls, Worms 2: Armageddon na PC, premiera drugiego rozszerzenia do Sins of a Solar Empire i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10
Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10

wiadomość28 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu dowiemy się co zostało wycięte z gier System Shock 2 i Bioshock, poznamy szczegóły dyplomatycznego dodatku do Sins of a Solar Empire i dowiemy się co o grach myśli amerykańskie wojsko.

Raport Stardocka za rok 2009. Impulse drugim systemem dystrybucji sieciowej
Raport Stardocka za rok 2009. Impulse drugim systemem dystrybucji sieciowej

wiadomość19 listopada 2009

Wydawca gier i oprogramowania , graczom znany szczególnie dzięki Sins of a Solar Empire i Galactic Civilizations, opublikował raport podsumowujący rok 2009. W liczącym niemal 30 stron dokumencie znalazły się między innymi wyniki ankiety przeprowadzonej wśród klientów firmy, dotyczącej głównie oferowanych usług i zadowolenia z produktów Stardock.