Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2010, 13:44

autor: Hed

Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu dowiemy się co zostało wycięte z gier System Shock 2 i Bioshock, poznamy szczegóły dyplomatycznego dodatku do Sins of a Solar Empire i dowiemy się co o grach myśli amerykańskie wojsko.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W tym wydaniu dowiemy się co zostało wycięte z gier System Shock 2 i Bioshock, poznamy szczegóły dyplomatycznego dodatku do Sins of a Solar Empire i dowiemy się co o grach myśli amerykańskie wojsko.

Sins of a Solar Empire - Diplomacy

Studio Ironclad Games wypuściło garść informacji i obrazków dotyczących dodatku Diplomacy do pecetowej strategii kosmicznej Sins of a Solar Empire. Jak sama nazwa wskazuje, rozszerzenie rozbuduje opcje dyplomatyczne i wprowadzi wiele ciekawych nowości. Miłośnicy doskonale przyjętej przez recenzentów produkcji mogą spodziewać się nowej zawartości 9 lutego. Dyplomatyczne uzupełnienie do Sins of a Solar Empire zostanie wydane 9 lutego (w cenie około 30 złotych) oraz w zestawie Trinity (za około 115 zł) zawierającym podstawową grę i dwa dodatki (czyli także ubiegłoroczny Entrenchment).

Red 5 Studios

Studio Red 5, zajmujące się tajemniczym projektem MMO, było zmuszone zwolnić część pracowników. Mimo problemów finansowych twórcy przekonują, że prace nad grą nadal trwają, chociaż zmieniono nieco ogólną strategię działania. Niestety nie mamy pojęcia co to wszystko może znaczyć, bo deweloper nie ujawnił żadnych konkretów na temat produkcji.

System Shock 2 i BioShock

Ekipa ze studia Irrational Games opublikowała ciekawy materiał, w którym wymieniono kilka koncepcji wyciętych z gier System Shock 2 i Bioshock. Twórcy napisali między innymi o tym, że chcieli zawrzeć w grze System Shock 2 informację fabularną wyjaśniającą kontrowersyjne psucie się broni oraz wprowadzić system ciśnienia atmosferycznego w podwodnym mieście Rapture (Bioshock). Dlaczego te i inne elementy nie pojawiły się w końcowej wersji gier dowiedziecie się z tekstu.

Blue Toad Murder Files

Twórcy Blue Toad Murder Files, czyli zabawnej przygodówki na PlayStation 3, poinformowali, że następny epizod będzie zupełnie darmowy dla posiadaczy pierwszego odcinka. Kolejna część mini-serii zostanie opublikowana 25 lutego, a cenowa promocja potrwa do 25 marca. Firma Relentless zamierza też wypuścić trzy ostatnie odsłony Blue Toad na początku kwietnia w jednym pakiecie (za około 10 funtów).

Wieści ze świata (Sins of a Solar Empire, Avatar, Activision na Good Old Games) 28/1/10 - ilustracja #1

Dyplomacja w Sins of a Solar Empire?

Avatar (film)

James Cameron pobił samego siebie w rankingu najlepiej zarabiającego filmu w historii kinematografii. Jego ostatnie dzieło, czyli Avatar, w którym efekty wylewają się wręcz z ekranu, zgarnął 1.859 miliarda dolarów w zaledwie sześć tygodni. Poprzednim rekordzistą był oczywiście Titanic, również stworzony przez Camerona. Reżyser postawił poprzeczkę wysoko – jaki będzie jego następny ruch?

Wojsko bada gry

Amerykańska marynarka wojenna postanowiła przyjrzeć się bliżej grom. Okazało się, że rozrywkowe produkcje mogą posłużyć do wielu celów, bo podobno pomagają dojrzałym ludziom uczyć się rozwiązywania problemów i przetwarzania informacji. Oprócz tego gry mogą wpłynąć pozytywnie na umiejętność skupiania się, polepszyć pamięć krótkoterminową i percepcję. Powyższe informacje nadają się znakomicie do przekonania rodziców do zakupu nowej konsoli.

PlayStation 3 Arc

Japońska strona Nikkei przedstawiła raport, zgodnie z którym nowy kontroler wykrywający ruch od Sony (nazwany prawdopodobnie Arc) zostanie wykorzystany w 2010 roku w okołu dziesięciu grach. Na razie jednak nie wiemy jaki będzie charakter tych produkcji i czy nowinka sprawdzi się także w bardziej rozbudowanych tytułach.

Fallout Extreme

W sieci pojawiły się informacje o nieznanym dotąd projekcie z uniwersum Fallout, który został anulowany wiele lat temu. Gra rzekomo nosiła nazwę Fallout Extreme i miała być połączeniem elementów znanych z Fallout Tactics: Brotherhood of Steel ze strzelanką. Podobno twórcy dysponowali silnikiem Unreala i chcieli wydać swój produkt na pierwszego Xboksa. Niestety prace nad grą dość szybko zostały zaniechane.

Superstars V8

Firmy Blackbean Games i Milestone zapowiedziały publikację dema najnowszych wyścigów, czyli Superstars V8 Next Challenge. Próbkę produkcji otrzymają posiadacze konsoli Xbox Live już 2 lutego (konta Gold). Pozostałym miłośnikom motoryzacji polecamy natomiast oficjalną stronę projektu, na której znajdziecie obrazki i filmy.

Assassin’s Creed II – Battle of Forli

Pierwszy dodatkowy epizod do konsolowej wersji Assassin’s Creed II, czyli Battle of Forli, jest już dostępny na łamach Xbox Live. Za poznanie fragmentu przygody Ezio wyciętego z podstawowej wersji gry musimy zapłacić 320 punktów Microsoftu. Niestety, polskie wydanie tytułu na konsolę Xbox 360 nie obsługuje rozszerzeń. Materiał na temat tego DLC znajdziecie na łamach tvgry.pl.

Good Old Games

Sklep internetowy Good Old Games podpisał umowę z firmą Activision, więc wkrótce na jego łamach pojawi się mnóstwo produkcji wydawcy. Na razie opublikowano ciekawego cRPG-a Arcanum: Of Steamworks and Magic Obscura oraz kultową przygodówkę Gabriel Knight: Sins of the Fathers.

Galeria obrazków

Stronghold Kingdoms

Supreme Commander 2

Alter Ego

Dead Rising 2

Dementium II

Duke Nukem Trilogy

Interstellar Marines

Percy Jackson & The Olympians: The Lightning Thief

Sins of a Solar Empire: Diplomacy

Dynasty Warriors: Strikeforce

Galeria filmów

Gramy w Assassin's Creed II - Battle of Forli

Super Street Fighter IV - trailer #2

Aliens vs Predator - Predator trailer

Assassin's Creed II - Battle of Forlil

Lost Planet 2 - Capcom Conference Trailer

Lost Planet 2 - postacie z Gears of War