Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPX360PS3
Okładka Dynasty Warriors: Strikeforce (PSP)

Dynasty Warriors: Strikeforce

Dynasty Warriors: Strikeforce jest kolejna pozycja z popularnej serii, ale różni się nieco od swoich poprzedniczek, gdyż jest nastawiona głównie na wspólną walkę kilku graczy.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up

Okładka Dynasty Warriors: Strikeforce (PSP)

data premiery gry:

26lut2009

PSP

1paź2009

X360 PS3

Dynasty Warriors: Strikeforce jest kolejną pozycją z popularnej serii bijatyk, ale różni się nieco od swoich poprzedniczek, gdyż jest nastawiona głównie na wspólną walkę kilku graczy. Produkcja ta spełni oczekiwania tych, którzy lubią przygody, walkę i szybką akcję.

Fabuła przenosi nas w zamierzchłą, nieco przekoloryzowaną przeszłość na tereny Azji. Zamieszkujący tę rzeczywistość bohaterowie walczą z rzeszami straszliwych potworów i stojącymi na ich czele bossami. Grę podzielić można na trzy wątki, z których każdy związany jest z jednym z historycznych Trzech Królestw.

Choć wcześniejsze części Dynasty Warriors opierały się na motywie samotnego bohatera walczącego ze złem, to Strikeforce oferuje cały szereg opcji związanych z trybem multiplayer. Gracz może wraz z innymi stworzyć zespół, planować skoordynowane ataki, wspólnie zdobywać fortece etc. Użytkownicy mają możliwość rozwijania swoich talentów taktycznych m.in. przy okazji organizowania zasadzek.

Sama akcja nie toczy się wyłącznie na powierzchni ziemi. Gracze mogą wykonywać część ataków w powietrzu. Specjalna opcja Awakening (Przebudzenie) daje postaciom dodatkową moc i umiejętności, pozwalając zarazem nadrobić straty energii. Gracz ma do wyboru wiele rodzajów broni - łuki, miecze itp. Ponadto sam decyduje o tym, czym i w jaki sposób walczy jego postać.

Wersje gry przeznaczone na „duże” konsole zostały wzbogacone o ponad 40 nowych misji, w trakcie których można wykonać nawet 200 dodatkowych zadań. Ponadto, dzięki usługom Xbox Live Marketplace i PlayStation Network istnieje możliwość ściągnięcią na dysk twardy konsoli nowych kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dynasty Warriors: Strikeforce

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dynasty Warriors: Strikeforce

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Wieści ze świata (God of War III, DJ Hero, Home) 11/03/10

wiadomość11 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o planach twórców God of War, aktualizacji PlayStation Home, darmowych DLC do Dynasty Warriors: Strikeforce, a także nowej odsłonie cyklu Lips. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10
Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10

wiadomość5 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

KOEI szczegółowo o Dynasty Warriors: Strikeforce na X360 i PS3
KOEI szczegółowo o Dynasty Warriors: Strikeforce na X360 i PS3

wiadomość20 listopada 2009

Firma KOEI przedstawiła szczegółowe informacje na temat anglojęzycznych, next-genowych wersji gry akcji Dynasty Warriors: Strikeforce, wydanej oryginalnie w pierwszej połowie bieżącego roku na przenośną konsolę Sony PSP. Do ich premiery dojdzie w lutym 2010 roku.

Koei zapowiada trzy nowe gry z serii Dynasty Warriors
Koei zapowiada trzy nowe gry z serii Dynasty Warriors

wiadomość10 października 2008

Podczas trwających właśnie targów Tokyo Game Show firma Koei zapowiedziała trzy nowe gry z Dynasty Warriors w tytule. Pierwsza z nich to samodzielny dodatek do Dynasty Warriors 6 - Empires, który podobnie jak podstawka zostanie wydany na konsolach Xbox 360 i PS3.

PSP
X360
PS3