Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2010, 13:15

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: samodzielny dodatek do Order of War, spore zainteresowanie League of Legends, aktualizacja Team Fortress 2, zapowiedź Nitrous Undefeated, darmowy miesiąc w świecie Pirates of the Burning Sea, zawartość europejskiej wersji Yakuza 3, wyłączenie Xbox Live dla gier z pierwszego Xboksa i inne. Zapraszamy do lektury.

Order of War

25 lutego do sprzedaży za pośrednictwem Steama trafi samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Order of WarOrder of War: Challenge. W skład rozszerzenia, którego cenę ustalono na poziomie 9,99 dolarów, wejdzie dwanaście mapek oraz sześć nowych trybów rozgrywki wieloosobowej. W sieciowych zmaganiach wezmą udział gracze wcielający się w trzy frakcje: amerykańską, niemiecką oraz sowiecką.

League of Legends: Clash of Fate

Firma Riot Games poinformowała, że produkcję League of Legends: Clash of Fate w ciągu trzech miesięcy obecności na rynku pobrało ponad milion graczy zamieszkujących Stany Zjednoczone i Europę. W ramach gry, będącej sieciową, drużynową action/RPG, każdego dnia rozgrywkę prowadzi około 150 tysięcy graczy. Przypominamy, że twórcami League of Legends są osoby odpowiedzialne za stworzenie Defense Of The Ancients, popularnego moda do WarCrafta III.

Machinarium

Rozpoczęto przedpremierową sprzedaż ścieżki dźwiękowej do przygodowej gry Machinarium, zaprojektowanej przez czeskie studio Amanita Design. Specjalny, limitowany soundtrack, zapisany na żółtym lub czarnym winylu, został wytłoczony jedynie w 555 numerowanych egzemplarzach, podpisanych własnoręcznie przez kompozytora muzyki Tomasa Dvoraka. Cena ścieżki dźwiękowej, która zadebiutuje oficjalnie 20 lutego, została ustalona na poziomie 12,50 euro.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10 - ilustracja #1

Dark Void

W przyszłym tygodniu użytkownicy Xboksa 360 (10 lutego) i PlayStation 3 (11 lutego) będą mogli zaopatrzyć się w dodatek DLC Survival Missions do gry akcji Dark Void. Wprowadzi on do niej nowy tryb rozgrywki, w którym samotny gracz zmierzy się z kolejnymi falami coraz trudniejszych przeciwników. DLC będzie kosztować 400 punktów MS i 4,99 euro. Nie wiemy niestety, czy i kiedy dołączy do nich wersja na PC.

Team Fortress 2

Sieciowa strzelanina Team Fortress 2 doczekała się kolejnej aktualizacji. Tym razem firma Valve wzbogaciła grę o nowy tryb zabawy – Highlander. Zaserwowana w nim rozgrywka dopuszcza rywalizację dziewięcioosobowych zespołów, złożonych z przedstawicieli wszystkich dostępnych klas (po jednej w każdej drużynie). Z pełną listą zmian i poprawek możecie zapoznać się w tym miejscu.

Nitrous Undefeated

Amerykańskie studio Game Mechanic, założone w 2008 roku przez weteranów rynku gier, ujawniło pierwsze szczegóły na temat swojej najnowszej produkcji – zręcznościowej gry wyścigowej Nitrous Undefeated, która ma „wywrócić gatunek wyścigów do góry nogami ”. Mają się ku temu przysłużyć m.in. niecodzienne rozwiązania w temacie mechaniki rozgrywki. Póki co nie znamy listy platform, na których zadebiutuje Nitrous Undefeated. Na oficjalnej stronie gry możecie zapoznać się z jej pierwszym zwiastunem.

Torchlight

Firma JoWood Entertainment oznajmiła, że pudełkowa wersja interesującego, pecetowego hack’n’slasha o tytule Torchlight zadebiutuje w krajach Europy Zachodniej 23 marca. Dzieło studia Runic Games póki co nie ma oficjalnego dystrybutora w naszym kraju.

Dynasty Warriors: Strikeforce

Do bazy Xbox Live i PlayStation Network trafiła wersja demonstracyjna gry akcji Dynasty Warriors: Strikeforce. Demo pozwala przetestować zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i sieciową opcję wieloosobową, w której równoczesnej zabawie może się oddawać aż czterech fanów cyklu stworzonego przez firmę Tecmo Koei.

Pirates of the Burning Sea

Twórcy gry MMO Pirates of the Burning Sea postanowili nakłonić byłych uczestników pirackich zmagań w Sieci do powrotu do wirtualnego uniwersum karaibskich wysp. Zachętą jest obietnica miesiąca darmowej rozgrywki, skierowana do tych osób, które zrezygnowały z opłacania abonamentu w okresie od 22 stycznia 2009 roku do 15 stycznia 2010 roku. Promocyjny okres potrwa od 5 lutego do 5 marca. Wszystkie ważne szczegóły w tej sprawie znajdziecie na oficjalnej stronie Pirates of the Burning Sea.

Xbox Live

Microsoft poinformował, że z dniem 15 kwietnia nastąpi wyłączenie obsługi Xbox Live dla wszystkich produkcji przeznaczonych na pierwszego Xboksa (w tym gier działających na Xboksie 360 oraz tytułów dostępnych w Xbox Originals). Oznacza to m.in. koniec możliwości toczenia walk przez Sieć. Decyzja powinna wpłynąć pozytywnie na funkcjonowanie całej usługi.

Yakuza 3

Standardowy zestaw trzeciej odsłony przygodowej gry akcji Yakuza przeznaczony na rynek europejski, zostanie wzbogacony o trzy specjalne dodatki. Pierwszym z nich będzie ścieżka dźwiękowa, drugim cztery darmowe DLC, a ostatnim płyta CD z interaktywnymi materiałami na temat przygód Kazumy Kiryu. Premiera 12 marca.

Wieści ze świata (Yakuza 3, Machinarium, Team Fortress 2) 5/2/10 - ilustracja #2

Dragon Quest VI

Dragon Quest VI na Nintendo DS – remake szóstej odsłony kultowej serii jRPG – sprzedał się w pierwszym tygodniu obecności na japońskim rynku w 900 tysiącach egzemplarzy. Produkcja wyprzedziła m.in. innego jRPG, mianowicie End of Eternity (PS3) autorstwa ekipy tri-Ace. Z kolei na dziesiątym miejscu uplasowała się sieciowa strzelanina MAG na PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Aliens vs Predator

Eclosion PC

Eclosion X360

NieR Gestalt

Pizza Delivery Boy

K.O.S. Secret Operations

The Swarm

Dynasty Warriors: Strikeforce PS3

Dynasty Warriors: Strikeforce X360

Tournament of Legends

EverQuest II: Sentinel's Fate

Major League Baseball 2K10

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Aliens vs Predator - Plaga

Metro 2033 - Walka

Order of War - Challenge

Star Trek Online - ground combat)

Zapowiedź Just Cause 2 video zapowiedź

Gramy w White Knight Chronicles Gramy!

Recenzja Mass Effect 2 video recenzja

Fallout: New Vegas

Dante's Inferno - Trials of St. Lucia - wersja PL

Iron Man II

Yakuza 3

SKATE 3 - Z dziennika dewelopera #2

Red Dead Redemption

gry